Ayakkabı Modelleri

Vücut Şeklinize (Tipine) Göre Ayakkabı Seçimi

Vücut şeklinize (tipine) göre ayakkabı seçimi

Her insanın vücut yapısı farklıdır, bu vücut ve beden şekline göre sonbahar kış sezonu için ayakkabı ve bot modelleri ve sezonun en trend ayakkabılarına hep birlikte bir göz atmaya ne dersiniz?

Minyon tipli vücut yapısı ve şekline göre ayakkabı ve botlar

Eğer boyunuz kısaysa ayakkabı tercihiniz çok yüksek topuklu olmamalıdır. Çok yüksek topuklular giyerseniz vücudunuzun şekli hiç de iyi görünmeyecektir. Topuklu botları seviyorsanız ayakkabınızın topuk yüksekliği 15-20 cm’den fazla olmamalı. Kısa topuklu ayakkabılar ise kış ayları için en ideal seçimdir.

minyon-tipli-ayakkabi-modelleri-1

Kum saati vücut yapısı ve şekline göre ayakkabı ve botlar

Vücudunuzu daha çekici ve kadınsı görünmesini istiyorsanız, ayak bileklerinizi çevreleyen bot yada ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Eğer ayak bileğinizdeki kemiği gizleyerek kapatırsanız bu adım bacak boyunuzu keser.

kum-saati-tipli-ayakkabi-modelleri

Elma vücut yapısı ve şekline göre ayakkabı ve botlar

İri yapılı kadınlar için normal ve yüksek topuklu ayakkabı modelleri vücut yapınızla orantılı bir denge sağlayacaktır. Bu tip ve tarzdaki ayakkabıları tercih etmenizi öneriyoruz. Botlarda kısa, alçak topuklu olanları tercih edebilirsiniz.

elma-tipli-ayakkabi-modelleri

Armut vücut yapısı ve şekline göre ayakkabı ve botlar

Bu tip vücut yapısına sahip kadınlar özellikle ayakkabı tercihlerinde bilekte biten veya diğer türlerdeki botlar sizler için uygundur. Size güzel bir iyi haberimizde uzun çizmeler ve dizüstü çizmeler de sizler için uygun modeller arasındadır.

armut-tipli-ayakkabi-modelleri

Ters üçgen vücut yapısı ve şekline göre ayakkabı ve botlar

Bilek kısımlarında dekoratif objeler olan botları tercih edebilirsiniz. Örneklemek gerekirse, tokalı, kürklü, bağcıklı ve kovboy botları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

ters-tipli-ayakkabi-modelleri

Uzun ve ince vücut yapısı ve şekline göre ayakkabı ve botlar

Yukarıda bahsettiğimiz gibi ters üçgen vücut yapısına sahip kadınlarla aynı tip botları tercih edebilirler, ayrıca ugg da giyinebilirsiniz.

uzun-tipli-ayakkabi-modelleri

Kısa bacaklı kadınlar için öneriler

Bacak boyunuz kısaysa, yatay çizgili elbiselerden, kıyafetlerden uzak durmalısınız. Sivri burunlu ayakkabı tercih edebilirsiniz ama ayakkabınız tayt yada pantolonlar ile aynı renk tonlarında olmalıdır. Aynı renk tonlarında olursa bacak boyunuz kesilmez.

kisa-bacakli-ayakkabi-modelleri

Bir diğer konumuzda sizlere Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? başlıklı yazımızda ayakkabı seçimi ve zararları hakkında detaylı bilgiler vermiştik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu