Diyet ListesiŞifalı Bitkiler

Limonlu Su Diyeti Zayıflatır Mı?

Limonlu Su Diyeti Zayıflatır Mı?

Son yıllarda çok tartışılan konulardan biri olan limonlu su konusu, uzmanların farklı görüşlerinin çatışmasıyla sonuçlanmıştır. Birçok kişinin aklında limonlu su diyeti zayıflatır mı sorusu cevap aramaktadır.

Aç karnına içilen bir bardak limonlu suyun yağları yaktığını iddia eden uzmanlara karşı bunun hiçbir işe yaramadığı konusunda açıklama yapan uzmanlar haklı çıkmıştır. Çünkü C vitamini oranı yüksek olan limon, yağları yakma konusunda bir etkiye sahip değildir. Limonun antioksidan özelliği ve yüksek C vitamini özelliği bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Ancak suyla birlikte içildiğinde yağlarınızı yakmaz.

Su içemeyenlerin bir üretimi olan limonlu su, ballı limonlu su gibi alternatiflerle değişik karışımlar kullanılarak aç karnına içilmektedir ama kilo vermeniz konusunda bir işe yaramaz.

Limonlu Su Diyeti Zayıflatır Mı

Limonlu Su Diyeti Nasıldır?

Limonlu su diyeti, her öğün öncesi bir bardak suyun içine bir dilim limon atılması ve bu karışımı içtikten yarım saat sonra yemek yenmesiyle mümkün olur.

Limonlu suyun değişik alternatifleri vardır. Bu alternatiflerden birkaç tanesini paylaşıyoruz ama yağ yaktırıp kilo vermeye yardımcı olmadığını da belirtmek isteriz. Karışımlar hep ılık suyun içine atılmaktadır.

  • Ballı limonlu su,
  • Limonlu su,
  • Taze naneli ve limonlu su,
  • Taze zencefilli ve limonlu su,
  • Salatalık, nane ve limonlu su.

Bu çeşitler kişinin damak zevkine göre değişmektedir. Suyu tek başına içemeyenler ve bu sebzeleri aroma vermesi için tercih eden kişiler yanlış bir algıyla kilo verdirdiği düşünülen bu içeceği ortaya çıkarmıştır.

Limonlu Su Diyeti

Limon Neye İyi Gelir?

Limon, birçok kişinin sevdiği bir meyvedir. Ekşi olan tadı nedeniyle salatalarda kullanılır. Salatalarda kullanılan limon, tek başına C vitamini ihtiyacının yarısını karşılar.

Düzenli tüketildiğinde antioksidan içeriğiyle kansere karşı koruyucudur. Sindirim sistemine dair faydası, soda ile birlikte tüketildiğinde bağırsakları çalıştırması olmaktadır. Yani limonlu su diyeti diye bir şey yoktur.

Limon Nasıl Tüketilmeli?

Taze sıkılmış portakal suyuna katabileceğiniz limonlu su kullanımı genelde salatalarda çok iyi etki yaratır. Havuç ve yeşil salataların içine katacağınız limonu her zaman düzenli olarak tüketebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu