Diyet Listesi

Zayıflamak İçin Tüketilmesi Gereken Bahar Besinleri!

Zayıflamak İçin Tüketilmesi Gereken Bahar Besinleri!

Baharın gelmesi, bahar meyvelerinin de ortaya çıkmasına neden oldu. Formunu korumak isteyenler lif kaynağı ve vitamin deposu bu sebze-meyveleri diyet listelerinden eksik etmezler.

İşte, zayıflatan bahar besinleri!

Çilek

Antioksidan deposu bir meyve olan çilek, lif yönünden de zengindir. Bir porsiyonu sadece 49 kaloridir ve uzun süre boyunca tok olmanıza yardımcı olur. Çok fazla tüketilmesi gaz yapacağından dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kayısı

Potasyum, A ve C vitamini içeren kayısı, sinirimi kolaylaştıracak olan en önemli besindir. İyi bir lif kaynağı olan kayısı yaklaşık 15 kaloridir. Yoğurtla birlikte tüketilebilir.

Enginar

Karaciğer dostu olan enginar, özellikle bu mevsimde çok tercih edeceğiniz bir sebzedir. Bezelye ve limonla birlikte tüketildiğinde, güçlü bir C vitamini desteği sağlar.

Kuşkonmaz

Kuşkonmaz dalının sadece 1 tanesi 4 kaloridir ve çok miktarda lif içerir. K, B, C ve A vitamini içeren bu besin de sizi uzun süre tok tutar. Ayrıca sağlığa da oldukça yararlıdır.

Roka

Kahvaltı ve diğer öğünlerde bol bol tüketebileceğiniz roka, limonla ya da sade olarak tercih edilebilir. Her türlü salata çeşidi için tercih edilecek olan roka, sindirimi de çalıştırdığı için çok sık tercih edilir.

Kivi

Her mevsim bulunsa da yazın ayrı bir tadı olan kivi, özellikle zinde ve enerjik hissetmek için tercih edilebilir. Günde bir adet kivi sağlıklı kilo vermek ve zinde hissetmek için oldukça idealdir. Yüksek bir C vitamini deposudur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu