Şifalı BitkilerDiyet Listesi

Çörek Otu Yağı Zayıflatırmı? Neye İyi Gelir ve Nasıl Kullanılır?

Çörek Otu Yağı Zayıflatırmı?

Çörek otu, birçok yiyeceğe eklendiğinde aromatik bir tat sağlar. Kilo vermeye de yardımcı olduğu bilinen çörek otunun, anti obezite bir ürün olduğu bilinmektedir.

Ayrıca kilo verme konusunda sindirim sistemi sorunları söz konusuysa, doğal bir müshil görevi de görmektedir. Çörek otu iki şekilde kullanılır. Birincisi doğal tohum şeklinde, ikincisi de yağ şeklinde olmak üzere. Her iki şekilde de yararları oldukça fazladır. Sabahları aç karnına yeni öğütülmüş olan 200 adet tohum çiğneyerek ya da su ile birlikte yutularak ya da 5 damla çörek otu yağı, 1 bardak su ile birlikte yemeklerden önce içilecek.

Çörek otu yağı zayıflatırmı

Bu şekilde kullandığınızda çörek otu yağı zayıflatırmı ve çörek otu yağı neye iyi gelir sorusuna cevap olarak şu sonuçları alabileceksiniz.

  • İştahınız kapanacak,
  • Karaciğer temizlenecek sindirim hızlanacak,
  • Besinleri daha kolay sindireceksiniz, tuvalete kolay çıkacaksınız,
  • Mide rahatsızlıkları, reflü gibi hastalıklara iyi gelir,
  • Böbrek hastalarına iyi gelir,
  • Kalp damar rahatsızlıkları olan kişilere iyi gelir,
  • Gereksiz abur cuburları tüketme arzunuz azalacak.

Çörek Otu Kilo Vermek İçin Nasıl Kullanılır?

Kilo vermek için çörek otu kullanımı iki şekildedir. Birincisi yağını kullanmak, ikincisi ise çörek otunu tüketmek. Çörek otu yağını aktarlarda bulabilirsiniz ve salatalarınızda kullanabilirsiniz. Pek çok insanın merak ettiği konuya gelecek olursak kilo vermek için çörek otu kullanımı yemeklerden yarım saat evvel, bir çay kaşığı olacak şekilde çiğnemek ve üzerine bir bardak su içmek şeklindedir.

Çörek otunu ara öğün olarak lor peyniri ile ya da yoğurtla tüketebilirsiniz. Lor peyniri topları yapıp çörek otuna batırarak, keyifli bir atıştırmalık yapabilirsiniz ve kahvaltılarınızda bu ürünü tüketebilirsiniz.

Çörek otu yağı nasıl kullanılır

Çörek Otu Yağı

Çörek otu yağını salatalarında kullanmanız aromatik bir tat vermekle birlikte, iştahınızı da kapatacaktır. Açlık hissini kontrol almanın yanında, ağzınızda hoş bir tat verecektir.

Yemeklerinizde kullanımı ise, makarna gibi yiyeceklerle birlikte olabilir. Bu şekilde hem aromasından yararlanırsınız, hem de sağlıklı ve doğal bir yağ tüketmiş olursunuz.

Çörek Otunun Faydaları

Çörek otunun faydaları saymakla bitmez, birçok derde deva olan çörek otu alternatif tıpa ilgiyi daha çok artırmaktadır. Zayıflatıcı etkisinin yanı sıra birçok rahatsızlığa iyi gelen çörek otu kolesterolün düşmesine de yardımcı olmaktadır. Karaciğeri temizleyen çörek otu sindirim sistemini düzene sokarak hızlanmasını da sağlar.

Çörek otu bağırsakların hızlı çalışmasını sağlayarak tükettiğiniz besinlerin bağırsaktan daha kolay bir şekilde geçmesine yardımcı olarak vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Çörek otu yağının faydaları ve zararları

Çörek Otunun Zararları

Ağrı kesici ve antibiyotik alanların kullanmaması gereken çörek otu, günde 1 kaşıktan fazla tüketildiği zaman bazı ilaçlarla etkileşime geçer ve zarar verici olabilir. Kan şekerini düşürdüğü için, kan şekeri düşüklüğü olanlar çörek otunun zararları konusunda önlem alıp kullanmalıdır.

Çörek Otu Yağı İle Zayıflayanlar

Çörek otu her derde deva olduğu gibi zayıflamak isteyenler içinde olumlu etkileri gözlemlenmiş bitkisel doğal yağdır. Fazla kiloları olanlar hem kişisel olarak, hemde psikolojik olarak davranış bozuklukları yaşayabiliyor. Çörek otu yağı ile bu durumun önüne rahatlıkla geçebilir ve kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Çok kilolu olmak, bölgesel fazlalıkların olması ve özellikle de obezite gibi çağımızın hastalıkları önüne geçer. Çörek otu yağı zayıflamak isteyen kişiler üzerinde olumlu etkiler yaratmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu