Saç Modelleri

Maşa kullanmadan kıvırcık saç nasıl yapılır?

Saçlarınıza maşa kullanmadan doğal yollarla kıvırcık saçlar nasıl yapılır? Evde ısı kullanmadan saçlarınızı doğal bir şekilde kıvırcık yapabilirsiniz. Bunun için bazı yöntemler var.

Saçlarınızı kıvırcık veya dalgalı yapmak isterseniz elektirikli saç maşası, saç aleti kullanmanıza gerek yok. Hemde maşa kullanmadan kıvırcık hale getirdiğiniz saçlarınız kuruyup matlaşmayacak ve sağlıklı görünüme devam edecektir. Saç maşaları saçlarınızı yıpratır ve hemen kırılmasına dökülmesine sebep olur onun için en güzel yöntem doğal yollarla saçlarınızı kıvırcık yapmaktır.

Hiç bir alet kullanmadan kıvırcık saçlar nasıl yapılır. Sizlerin daha iyi anlayabilmeniz için detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Kıvırcık saç yaparken, en ideal sonucu alabilmeniz için 1 gün beklemesi öneriliyor. Ama siz anlatıldığımız gibi yaparsanız sabaha kadar aynı sonucu elde edebilirsiniz.

Kıvırcık saç yapımında önemli olan nokta saçlarınız hafif ıslak yani nemli şekilde azar azar tutam halinde sıkı bir şekilde kıvırarak bükmenizdir. Sonrasında büktüğünüz saçları toka ile tutturuyorsunuz. Sabah kalktığınızda saçlarınızın kıvırcık olduğunu göreceksiniz. Maşa veya alet kullanmadan kıvırcık saçları elde etmiş olacaksınız. Aşağıda vermiş olduğumuz örneği inceleyebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise saçları örerek kıvırcık yapabilirsiniz…

kıvırcık saçlar

Saç maşası kullanmadan saçları örerek kıvırcık nasıl yapılır?

Saçları yıkayarak havlu ile suyunu alıp nemli hale getirin. Daha sonra saçlarınızı örmeye başlayın Bu yöntemi yatmadan önce yapın. Sabah kalktığınızda örmüş olduğunuz saçlarınızı çözebilirsiniz.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir ; Yaz trendi 2015 saç renkleri

Saçınızın sıklığı ve gürlüğüne göre 8 parça şeklinde ayırıyoruz ve yan kısımlardan 2 – 3 tutam ön kısımlardan 2 – 3 tutam ense kısmınızdan da 2 – 3 tutam şeklinde ayrı tokalar ile ayırın küçük topuzlar şeklinde yapın.

Sağ yandaki tutamlardan birisini ikiye bölüyoruz. Böldüğümüz saçları ayrı şekilde örüyoruz. Ördüğümüz saç tutamlarını sıkı bir şekilde örmeye çalısın. Sonra lastikle tutturuyoruz. Sol tarafınıza tutturduğunuz saç tutamlarınızıda sırasıyla aynı şekilde örüyoruz. Bu şekilde sabah kadar bekletiyoruz.

Sabah uyandığınızda saçları açarak başınızı yere doğru eğerek ellerinizde saçlarınızı kapartıyoruz. Sonrasında saçlara istediğiniz şekli verebilirsiniz. İsteğe göre saçınıza saç spreyi sıkıp uzun süre şeklinin bozulmasını engelleyebilirsiniz.

Doğal yollar yapılmış kıvırcık saç modelleri için foto galeriyi inceleyin…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu