Estetik

Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

Dudak Estetiği Nasıl Yapılır

Kadınların dış görünüşlerinde en çok dikkat çeken ve insanları en çok etkileyen yer dudaklardır. Dudak, çene ve burun arasındaki uyum kadınları daha çekici hale getirmektedir. Fakat bunların arasında uyum olmaması halinde operasyonlar ile istenilen görünüm elde edilmesi mümkün.

Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışoğlu, estetik operasyon ile bilgilerini şöyle paylaştı; Dudak Estetiği nasıl uygulanır ve estetik ameliyatlarındaki bilgileri bizlere derledi.

Doğru Dudak Estetiği Nasıl Yapılmalı?

Dudak estetiği yapılırken; gülümsendiğinde dişlerin ne oranda görüneceği, dudağın boy ve genişliği, alt dudak ile üst dudağın birbirine olan oranı dikkate alınarak yapılmalıdır. Operasyon yapılırken alt dudak, üst dudaktan her zaman biraz daha kalın olmalı ve burun ucu ile üst dudak arasındaki mesafe ayarlanmalıdır. Ayrıca operasyon geçiren kişiler güldüğünde diş etleri dudaklarından her zaman geride kalmalı ve gülümserken diş etleri görülmemelidir.

kadin_dudak_450

Dudak Estetiği Ameliyatlarının Sunduğu Çözümler

Dudak estetiği yapılmadan önceki ilk aşama estetik yapılacak kusurlu alanın doğru tespit edilmesidir. Doğru tespitten sonra kişinin kusuruna göre dudağı daha dolgun gösterme, burun ve dudak arasındaki açıya doğru şekil verme, dudağı yukarıya kaldırma, dudak çizgisini belirginleştirme ve ağızın köşe kısımlarını şekillendirme gibi kişilerin isteğine uygun şekilde birçok operasyon yapılmaktadır. Bu işlemler genellikle cerrahi işlemler ile gerçekleştirilir. Fakat doktorun tavsiyesi ve hastaların isteklerine göre dolgu malzemeleri de kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu