Kişisel Bakım

Yağlı cilt hakkında bilinen 4 yanlış

Yağlı cilde sahip olanlar bu nedenle çok rahatsızlıklar yaşasalar da, yağlı cildin de bazı avantajları vardır. İlk olarak onu söylemek gerekir ki, yağlı cilt geç yaşlanıyor ve kırışır. Derimizdeki yağ miktarı daima çok olduğu için cildimiz esneklik kazanır ve bu da bizim yaşıtlarımıza göre daha genç görünmemize neden oluyor.

Bu, her ne kadar güzel bir hal olsa da, daima yağlı deriyle gezmek, akne ve siyah noktalarla mücadele, makyajın akması gibi durumlar bizi rahatsız ediyor. Bu endişe nedeniyle birçok hatalar ve her türlü araçtan kullanarak derimizdeki yağlardan kurtulmaya çalışıyoruz. Bütün bunların hiçbir yardımı yoktur. Ne yazık ki, bu bizim cildimizin özelliğidir. Bunu kenar etkilerle gideremeyiz. Eğer cildimizi iyi tanısak ve ne yiyeceğimize, cildimize ne çekeceğimize dikkat edersek, iyi olur. Doğru bilinen yanlışlardan kurtulmalıyız ve durumu daha da dikkat etmeliyiz.

yağlı-cilt-bilinen-yanlışlar-2

Nemlendirici kullanmak gerekli değildir

Kendi özümüze geldiğimiz bir karardır bu. Halbuki, her cildin nemlendiriciye ihtiyacı vardır. Yağlı cilt de buraya aittir. Çünkü nem ile yağ aynı şey değil, cildimizin nem ihtiyacını vermeliyiz. Aksi takdirde daha kötü sorunlar ortaya çıkabilir. Dolayısıyla mutlaka bir krem ​​kullanmalıyız. Ancak yağsız veya az yağlı olmasına dikkat etmeliyiz.

yağlı-cilt-bilinen-yanlışlar-3

Alkollü losyonlar

Alkollü losyonlar yağı temizlediği için size çok güzel bir araç gibi görünebilir. Ama onlar hiç bir cilde uygun olmadığı gibi yağlı cilde de uygun değildir. Alkollü losyon derimizdeki tüm yağları çekerek cildin gıdasız olmasına neden olur. Ciltteki kırışıklıkları artıracaktır. Losyon kullanırken alkolsüz olmasına dikkat edin.

Yağın nedeni kir

Bu tamamen yanlış düşüncedir. Yüzünüzü az yıkamanızla yağın hiçbir ilgisi yoktur. Yüzünüzü istediğiniz kadar yıkayın, ama yine de yağlanacaktır.

yağlı-cilt-yanlışları

Sık sık yıkanmalıdır

Buda yanlış düşüncedir. Yağlı cilde sahip olanlar gün boyunca yüzlerini ne kadar yıkarsa da, yağın önüne alamaz. Günde iki defa yüzü yıkamak yeterlidir. Fazla yüz yıkmak bazı aksi etkiler yaratabilir. Akne yaratır, ani kuruluk cildi yanmasına neden olabilir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu