Saç Renkleri

Tarçın Bakır Saç Rengi Kimlere Yakışır

Tarçın bakır saç rengi

Tarçın bakır, özellikle ilkbahar-yaz sezonunda bayanlara en çok yakışan saç renkleri arasında, saçlara ışıltı ve parlaklık kazandıran tarçın bakır saç renkleri aynı zamanda sıcak renk tonuyla da cildinizi olduğundan daha çok canlı göstermektedir. Saçlara ışıltı ve cildinize de canlılık kazandırmasıyla tarçın bakır saç rengini çok seveceksiniz! Ekranlarda gördüğümüz birçok ünlü isim bu saç rengini tercih etmektedirler. Saçlarınız cansız, soluk ve mat bir görünümde ise tarçın bakır saç rengi tonları kullanarak yaz sezonuna ışıl ışıl ve capcanlı görünümle girebilirsiniz.

Dalgalı Saçlar ve Tarçın Saç Renkleri

Tarçın bakır saç rengi, özellikleri arasında saça ışıltı ve cilde canlılık kazandırması ile öne çıkmaktadır. Yıpranan, solgun ve cansız saçları tarçın bakır saç boyası ile boyadığınız andan itibaren saça verdiği canlılık ve ışıltısıyla sizde hayranlık uyandırır. Şunu belirtmek isterim ki tarçın bakır renkleri, düzenli bir şekilde saç bakımı isteyen ve yenilik isteyen saç renklerindendir. Bunun yanı sıra bu saç rengini kullanan bayanlar makyaj yapması gerekmektedir. Makyaj uygulamayı sevmiyorsanız tarçın bakır saç boyası sizi solgun gösterebilmektedir. Bu saç boyası renginin cildinizi canlı göstermesinin etkenleri arasında ten rengi ile uyumlu makyaj kullanmanızdır. Bu sayede size daha çok çekicilik katar, şunu unutmayın ki tarçın bakır saç rengine saçları boyadığınız da 1 ya da 2 ay sonra rötuş yapmanızı isteyen saç rengi tonları arasındadır.

Koyu Tarçın Saç Rengi ve Düz Saç Modelleri

Tarçın bakır saç rengi kimlere yakışır

Tarçın bakır rengi beyaz tenli kadınlara daha çok yakışmaktadır. Beyaz tene sahip bayanlar cilt rengi ile uyumlu makyaj kullandıklarında olduğundan daha genç bir görünüm kazandırır. Renkli gözlülere ayrı bir güzellik ve cazibe katmaktadır. Özellikle yaz aylarında bronzlaşan ciltte, daha çok çekicilik kazandıran tarçın bakır rengini buğday tenli bayanlar da tarçın bakır saç rengini tercih etmelilerdir. Eğer esmer tenli iseniz ve tarçın bakır saç rengi kullanmak istiyorsanız, bu saç boyasının koyu renk tonlarını tercih etmelisiniz. Ayrıca tarçın bakır saç boyasının koyu tonları hafif karamel saç rengine benzemektedir.

Doğal Düz Saçlar ve Tarçın Bakır Saç Rengi

Tarçın bakır saç boyası ve renk numaraları

  • Tarçın bakır palette deluxe 7.77 yoğun parlak bakır saç boyası
  • Tarçın bakır palette doğal renk tonları 8.77 saç boyası
  • Tarçın bakır loreal paris intense yoğun ışıltılı 7.43 saç boyası
  • Tarçın bakır loreal paris yeni excellence intense 7.43 saç boyası

Yukarıda sıralamış olduğumuz tarçın bakır saç boyası ve numaraları ile ışıltılı, canlı ve parlak tarçın bakır saç renkleri elde edebilirsiniz.

Tarçın Bakır Koyu Renk Tonları Işıltılı Saçlar

Tarçın bakır saç rengi nasıl elde edilir?

Tarçın bakır saç renkleri ile istediğiniz ışıltıyı yakalayabilmeniz oldukça önemlidir. Bu nedenle saç renginizin açık olması gerekmektedir. Özellikle sarı saç renk tonlarına sahip olanlar yukarıda vermiş olduğumuz 2 farklı loreal paris 7.43 numaralı saç boyalarından birini tercih ederek saçlarınızı tarçın bakır saç rengine boyayabilirsiniz. Şunu belirtelim ki koyu saç renkleri üzerinde bu saç boyasının rengini tutturamazsınız bu nedenle saç renginizin açılması gerekmektedir.

Tarçın Bakır Renk Tonları

Tarçın bakır saç tonları için makyaj renkleri

Tarçın bakır tonlarına en çok yakışan makyaj renkleri sıcak renk tonlarıdır. Göz makyajı yaparken kahve ve bronz tonlarda göz kalemleri tercih edebilirsiniz. Ruj seçimi yaparken de yine kahve tonları, hafif kırmızımsı renkler kullanılabilir. Makyaj uygularken dikkat etmeniz gereken husus ise elmacık kemiklerinin çok fazla çıkmamasıdır. Hafif şeftali makyaj tonları tarçın bakır saç rengi ile oldukça çekici ve güzel görünebilmektedir. Eğer renkli gözlere sahipseniz, bu renk tonlarındaki makyaj daha çok yakışacak ve sizi çekici kılacaktır. Esmer tenli bayanlar içinse, hafif kahve ve sarımsı allıklar ve pudra kullanmalarını önermekteyiz.

Tarçın Kırmısımsı Saç Rengi ve Düz Saçlar

Tarçın bakır saçlara bakım

Bu saç rengi oldukça kolay bir şekilde akan saç renklerindendir. Bu nedenle bu saç rengini uygulamak için işinin ehli olan bir kuaföre boya yaptırmanız daha akıllıca olacaktır. Bu saç rengine saçları boyadıktan sonra kullandığınız şampuan akmaya karşı son derece etkili ve kırmızı saç renkleri için olan şampuanlardan olmasına özen gösterilmelidir. Tarçın bakır saç boyası, canlılığını ve ışıltısını koruyabilmek içinse, 3-4 günde 1 kere doğal saç bakım yağlarını saçlarınıza kullanmalısınız.

Tarçın Kahve Saç Rengi ve Uçları Dalgalı Saçlar

Tarçın bakır saç rengine yakışan saç modelleri

Tarçın bakır tonlarına en çok yakışan saç modeli, dalgalı saç modelleridir. Sizi oldukça doğal ve havalı gösterebilecek geniş dalgalı saç modelleri, kusursuz güzelliğinizi öne çıkarmaktadır. Ayrıca orta boylarda saçlar ve bob kesim gibi kısa saçlara sahip olan bayanlara da çok yakışacaktır.

Tarçın bakır saç renkleri ve saç modelleri / GALERİ

Işıltılı Tarçın Saç Rengi ve Örgü Saç Modeli

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu