Kişisel Bakım

Yüz cildine nasıl bakım yapılır?

Yüz cildine nasıl bakım yapılır?

Kullandığınız cilt bakım ürünlerinin yüz derinizde etkili olarak kalıcılık sağlamasını istiyorsanız bunları sıraya göre kullanmanız gerekmektedir. Yüz derinizin bakımını rutin olarak gözü kapalı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz fakat en iyi sonucu elde etmek için belli adımlar çerçevesinde ilerlemek gerekir.

Yüz cildine nasıl bakım yapılır?

Yüz derisi temizleme

Öncelikle yüz derinizi, cildinizi yağdan, kirden ve makyaj gibi kozmetik ürünlerinden temizleyerek arındırmalısınız. Tabi ki yüz cildinizi temizlerken tahriş etmemeye özen göstermelisiniz.

Tedavi

Herhangi bir cilt sorununuz veya sivilceniz varsa cilt temizliğinin ardından kullandığınız kremleri sürün.

Serum

Nemlendirici kullanmadan önce serum kullanın. Bunun temel sebebi serum yüz derisine kuruluk sağlar. Bundan dolayı serumu kullandıktan sonra nemlendirici kullanmak daha mantıklıdır.

Nemlendirici

Derinizin ve cildinizin nemli kalmasını sağlayan nemlendirici daha güçlü ve canlı bir cilt yapınızın olmasına yardımcı olur. Düzenli olarak nemlendirici kullanırsanız cildiniz her an genç ve canlı gözükür.

Besleyici

Rutin davranışlarınız arasında yer alan göz kremleri cildinizin en hassas bölgesi için çok önemlidir. Parmağınız yardımı ile her gece yumuşak bir şekilde çekebilirsiniz.

Cilt bakımında dikkat etmeniz gereken bir noktada bakım araçlarını hafiften ağıra doğru ilerletmektir. Yani sulu bakım ürünlerinden yağlı bakım ürünlerine doğru ilerlemek gerekir. Tersini yaptığınız takdirde sulu bakım ürünlerin faydasını göremezsiniz. Aynı zamanda her ürünü kullandığınız da belli ölçüde yararlanmak için belli bir süre beklemek gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu