Cilt Bakımı

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Maskesi Nasıl Yapılır?

Sivilceler sadece gençlerin değil, yetişkinlerin de en büyük sorunlarından biridir. Bu soruna doğal yollardan çözüm bulmak isteyenler, hekimlerin bitkisel reçetelerini uygular.

Özellikle İbrahim Saraçoğlu sivilce maskesi nasıl yapılır? sorusuna cevap arayan birçok kişi, sabah programlarına çıkan bu kişinin formüllerini yakından takip eder. Sivilce maskesini kullanmak istediğinizde, birçok farklı reçete arasından seçim yapabilirsiniz. Bunlar soda-sirke maskesi, lavanta maskesi ve maya maskesi şeklinde kullanılabilir.

Sivilce lekeleri üzerinde de etkisi olan bu maskelerin haftada iki kez kullanılması gerekmektedir. Sonucu görmek için düzenli kullanım şarttır.

Maden Suyu ve Elma Sirkesi Maskesi

Haftada iki kez yapılması gereken bu maske çeşidi, birer kahve fincanı maden suyu ile ev yapımı elma sirkesinin karıştırılıp, pamuk yardımıyla yüze sürülmesi şeklinde uygulanır.

Maya Maskesi

Maya maskesinde, kuru maya kullanılır. Bir miktar suyla kıvamlanan maya, yüzde lekeli olan bölgelere sürülür. Daha sonra yıkanır. Bu maske de haftada iki kere yapılır.

Lavanta Kürü

Sivilceler ve sivilce lekeleri için en etkili desteklerden biri olan lavanta kürü içilerek uygulanır. 1 bardak lavantanın içine, 2-3 gram lavanta ekleyerek 15 dakika demleyin. Düzenli olarak içmeye başlayın. Yüzündeki değişimi 15 gün içinde fark edebilirsiniz.

Sivilcelerden Nasıl Kurtulmalı?

Sivilcelerden kurtulmak için öncelikle sivilce durumunu kontrol etmeniz gerekir. Önemsiz bir sivilce bu tür dış tedavilerle giderilir. Ancak ciddi boyutlarda bir sorun varsa, mutlaka hekime danışarak tedavi için gerekli önlemleri almak gerekecektir.

Bitkisel kürlerin de düzenli bir şekilde yapılması, aksatılmaması gerekmektedir. Aksi halde etkisinin gözle görülebilir bir şekilde olması mümkün olmayacaktır. Cilt bakımının da ciddi bir öneme sahip olduğu sivilce tedavisi için antibiyotik ve leke tedavisi gibi birçok seçenek uygulanabilmektedir.

Sivilce İzleri İçin Bitkisel Çözümler

Sivilce izleri için özellikle peeling konusunda birçok destekleyici ürün kullanılır. Lekelerin tedavisi söz konusu olduğunda dıştan uygulanan kremler, kimyasal peeling gibi çözümler uygulanır.

Bununla birlikte sivilce lekeleri için lavanta kürü tedavisi de oldukça işe yarayan bir leke tedavisi seçeneğidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu