Aşk & İlişkiler

İlişkinin aşamaları

Biriyle görüşmeye başlarken öncelikle onun nasıl bir karakter olduğunu düşünür. Bir müddet sonra ise mesele ciddileştikçe onun çocuklarımıza nasıl baba olabileceği konusunda düşünmeye başlarız. Bu yazımızda size evlilik vaktine kadar birçok çiftlerin geçirdiği veya geçirmeli olduğu aşamaları sunacağım. İşte ilişkinin aşamaları nelerdir? Hep birlikte bir göz atalım.

“Cici kız” aşaması;

Bu süre ilişkinin başlangıç dönemidir. İlk görüşme ile başlamalıdır. Normalde olduğumuzdan kat daha anlayışlı olmalıyız. Kıskançlık ve sınırlama hakkında düşünmek için henüz erken. Karşı tarafın yaptığı her şakaya gülümsemeye çalışın, komik olması önemli değildir!

Aşık olma aşaması;

Üçüncü veya dördüncü haftanın ardından tanışma aşaması artık sona eriyor. Karşı tarafı tesiriniz altına almanız ve ilişkinin ömrünün uzun olacağını göstermenin zamanıdır. Yapılan sürprizler, beklenmedik zamanlarda gönderilen sevgi dolu mesajlar ve en önemlisi, güzel sözler bu aşamanın başarılı geçmesini sağlar.

Dürüstlük aşaması;

İki ay tatlı ve küçük tartışmalarla geçer ve çiftler birbirlerinin başka yüzlerini görmeye başlarlar. Bu dönem çok kritiktir. Çünkü ilişki ya devam eder ya da sona erer. Yola vermek gibi bir şansı yoktur. Geçmiş ilişkiler, ne kadar maaş aldığı, kaç lira kira ödediği vb. hakkında konuşulur. Önceleri saygı duyulan olaylar yok olmaya başlar. Bu aşama büyük travma alınmadan geçirilirse, sonraki aşamalar için güçlü temeller atılıyor.

Evlilik vakti ulaşmış;

Çiftlerin birbirlerini iyi tanımaya başladığı, değişime ve gerekirse, değiştirmeye başladığı dönemdir. Karşı tarafın korkarak baktığı evlilik konusunu kolay şekilde çözmek ve bunun için ne kadar uygun olduğunuzu göstermeniz gerekir. Bunun için yapılması gereken en önemli şey tabii ki güzel yemek pişirmek. Erkekler güzel yemek pişiren hanımlarla evlenmek isterler. Diğer önemli detay ise temizliktir. İnsan kendinde olmayanı başkasında arar, ilgi gösterir. Dağınık erkekler her zaman bakımlı hanımlara hayran olurlar.

Ailesi ile tanışmak vakti geldi;

İki tarafın da en çok korktuğu bu aşamadır. Hanımlar için sevdiği insanın annesiyle tanışmak çok zordur. Ortada sonu olmayan rekabet olacak, kıskançlık gerçekleşecek. Erkek ise bir o yana, bir bu yana dönüp kalacak. Böyle gergin bir durum yaratmamak için temkinli olmalıyız. Oğlunu çok sevdiğimizi, ama ondan almaya çalışmadığımızı göstermeliyiz. Ayrıca, kaynanamıza güzel sözler söylemeliyiz, yemeklerinin çok lezzetli olduğunu sunmalıyız. Böylece, onun kalbine yol bulup kendimizi sevdirebiliriz.

Düğün hazırlıkları başlasın;

Annenin da onayını aldıktan sonra artık hangi gelinliği giyeceğimizi kararlaştırmalıyız. Bu aşama ne kadar stresli gibi görünse de, sonucu mutlu bir aile temelidir. Yersiz nazla erkeğin kalbini kırmak yerine güzel tavırla kalbini elimize almalıyız. Sonucu da budur, yüzük artık parmağımızda dır!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu