Moda

Stil ve Moda Hataları

Stil ve moda hataları

Kadınların moda adına uygulamayacağı hiçbir stil yoktur! Bu yüzden birçoğumuz moda kurbanı olabiliyoruz. Günümüzün modasında bu durum daha da vahim bir boyutta, doğru bildiğimiz yanlış stiller ve kullanmış olduğumuz aksesuarlar bizi çok komik hallere düşürebiliyor. Yani hepimiz bazen stil ve moda hatalarına kapılabiliyoruz. Moda dünyasının getirdiği yenilik ve trendlere ayak uydurmaya çalışsak bile yapılan bazı hatalardan dolayı moda faciasına dönüşebiliyor. Her gün moda adına yaptığımız stil hatalarını hep birlikte incelemeye ne dersiniz?

Moda kurallarını derinlemesine olarak ele alıyoruz, hepimizin nereden bakarsanız bakın bu kurallara uymak için elimizden geldiği kadar çaba sarf ettiğimiz doğru. Yeni çıkan parçalar yada trend olan giyim parçaları gardıropları süslüyor, stil ikonlarına özendiğimiz gibi kombin yaratarak bu giyim stillerini deniyoruz. Bazende kendimize yakıştığını düşündüğümüz parçaları giyerken oldukça büyük hatları yapabiliyoruz. Farkında olmadan yaptığımız günlük bazı stil ve moda hatalarını kaleme aldık. Her gün yapılan 4 stil ve moda hatlarının listesi sizlerle.

01. Çok büyük ve kaba aksesuarlar

stil-ve-moda-hatalari-1

Aksesuarlar kıyafetleri vezir de eder, rezil de eder. Şık kombin tamamlayıcıları olan aksesuarlar bazı giyim parçalarını ön plana çıkarmak için oldukça önemlidir. Bir söz var her şeyin fazlası zarar, azı karar deyim yerindeyse çok doğru bir söz dolayısıyla aksesuarlar içinde geçerli bir durumdur.

02. Çok yüksek topuklu ayakkabılar

stil-ve-moda-hatalari-2

Çok kısa boyluyum, boyumu yükseltmem gerekiyor, biraz daha incecik görüneyim dediğinizde aslında birçok moda hatası olan yanlış ayakkabı seçimini de beraberinde yapmış oluyorsunuz. Çok yüksek topuklara sahip ayakkabılar ayağınızı rahatsız edeceği gibi iyi yürümesini bilmeyenler için eziyete dönüşecektir. Eğer önü açık ayakkabılardan yana seçimler yapıyorsanız da oje konusuna dikkat etmeniz gerekir. Ayaklarınıza pedikür uygulanmamışsa, ön kısmı açık ayakkabıları tercih etmemelisiniz.

03. Eskiye takılıp kalmak

stil-ve-moda-hatalari-3

Her insanda eskide olanların hep bir özlemi olmuştur mutlaka. Günümüzde de vintage giyim parçaları oldukça moda. Bu konuda dikkatli olmanız gereken bazı noktalar var. Günümüzün modasıyla vintage giyim parçalarını güncelleştirmek. Eğer bunun aksini uygularsanız, yani tamamıyla eski giyim parçalarıyla kendinizi donatırsanız hem çok yaşlı, hem de çok kötü bir görüntü sergilersiniz.

04. Renk uyumları

stil-ve-moda-hatalari-4

Her kadının günlük giyimlerinde yaptığı hatalardan birisi de baştan aşağı aynı renklerde giyinmek yada rengarenk olma çabasıdır. Hataya düşmemek adına olabildiği kadar zıt ve renkli desenlerden uzak durmalıyız. Ama uzak dururken de tek bir renge kafayı takmamalıyız! Özellikle pantolon giyerken tek renk tercih edebiliyoruz, üst giysilerini de renkli tercih edebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu