Makyaj

Islak makyaj trendi

Islak makyaj trendi

Günümüzde ıslak cilt makyajı bayanlar arasında en çok tercih edilen makyaj tekniği haline geldi. Kadinlive makyaj ekibi olarak trend haline gelen bu makyaj tekniğini sizler için araştırdık. Cilde uygulanan ıslak makyaj ile yüzün daha belirgin olmasını istediğimiz hatlarını öne çıkarmamız mümkün.

Günümüzde makyaj tercihleri arasında mat ve donuk renkler tarihe karıştı diyebiliriz. Son moda makyaj setleri aydınlık ve ışıl ışıl makyajlar porselen bebek edasında yeni makyaj tekniği olan ıslak makyaj elmacık kemiklerini burun üstünü ve göz kapaklarını ışıltı ile öne çıkartıyor.

Ünlüler arasında tercih edilen makyaj tekniği ise şöyledir:

Ünlüler genellikle elmacık kemiklerini burun üstünü ve çene altını pırıltılarla ön plana çıkarıyor. Bu uygulamanın üzerine renkli nemlendirici uygulanıyor ve gerekli olan yerlere pudra sürülüyor. Bu şekilde uygulanan makyaj cildin tamamını parlak göstermek yerine transparan bir görüntü veriyor. Gün boyu parlak ve nemli bir cilt istediğiniz durumda şeftali tonlarında pudra ve krem far yeterli oluyor.

Konu dudaklarınıza geldiğinde ise sezonun yeni renklerini tercih edebilirsiniz. Bu renkler genelde neon renklerdir ve daha cesur bir görünüm verir.

Bahsedilen makyajı bazı tekniklerle şu şekilde yapabilirsiniz:

Makyaja başlarken öncelik olarak aydınlatıcı kullanmalısınız. Renkli nemlendirici üzerine kullanılan bu aydınlatıcı cildinizi daha iyi gösterecektir. Cildinizin tamamını aydınlatmak yerine bazı önemli noktaları aydınlatmanız gerekir. Cildinizi matlıktan ve donukluktan uzaklaştırmak için iki farklı renkte allık kullanın. Açık tonda kullandığınız allığın üzerine koyu tondaki allığı uygulayın. Benzer tonlar tercih etmeniz makyajınızı daha güzel gösterecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu