Makyaj

Kahverengi gözlü güzellere makyaj önerileri

Kahverengi gözlü bayanlar için makyaj trendlerini Kadınlive makyaj ekibi olarak araştırma yaptık. En çok sorular arasında yer alan makyaj yaparken göz rengim için hangi renk daha uygun olur sorusudur. İşte bu sorunun cevabı;

Far seçimi

En çok kullanılan ve kahverengi gözlerde daha çok dikkat çeken kahverengi doğal ve bej tonlarıdır. Bunun yanı sıra menekşe mor ve gri tonlarda hoş bir görüntü verebilir. Renk kombini yapmak istediğinizde ise haki ve zeytin yeşili güzel bir uyum sağlayacaktır. Bu renklerin yanı sıra bakır ya da altın sarısı mı tercih edebilirsiniz.

Göz rengi ela olan bayanlar yeşil tonlarda farlarda tercih edebilirler. Çoğu zaman göz renginiz ile uyumlu olan rengi tercih etmemeniz söylense de bunun aksine kahverengi gözlerde kahverengi ve yeşil gözlerde yeşil far çok hoş durabilir önemli olan doğru tonları uygulayabilmeniz kahverenginin bütün tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz bu söylediğiniz mor yeşil ve mavi için geçerli değildir.

kahverengi-gozluler-makyaj

Uygulamanız gereken renkler

Kahverengi gözlere uygulamaktan kaçınmanız gereken renkler pembe ve leylak’dır bu renk farları kullandığınızda gözleriniz şişkin görülecektir pembe tonlarını kullanmak istiyorsanız doğru tonlarda far kullanmamız gerekir buda büyük bir risk almanıza sebep olur aynı şeyler leylak renginin tonlarında da geçerlidir. Bu renkleri tercih etmemenizi önermem izin sebebi kahverengi gözlü bayanların cilt renklerinin sarıya dönük ve sıcak görülmesidir.

Pembe ve leylak tam tersi soğuk renklerdir pembenin içerisindeki mavi ton cildin sarı birleştiğinde ortaya güzel bir görünüm çıkmaz. Bunun yanı sıra far seçiminde mavi tonları kullanırken de dikkatli olmalısınız.

kahverengi-gozluler-makyaj-1

Kahverengi gözlere uygun renkli kalemler

Bu renk gözüne sahip bayanlar muhakkak kahverengi ya da siyah rengi kullanmalıdır. Bunun yanı sıra gözlerinizi daha büyük ve iri göstermek istiyorsanız bakır lacivert ve gümüş renginde deneyebilirsiniz.

kahverengi-gozluler-makyaj-2

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu