Moda

Skinny Jean (Kot Pantolon) Modası Tarih Oldu!

2021-2022 Skinny Jeans Kot Pantolon Kombinleri

2021-2022 skinny jeans (kot pantolon) kombinleri özellikle kadınların çok severek giydiği kombinasyona artık elveda demenin zamanı çoktan gelmiş gibi görünüyor. Bugüne kadar hiç olmadığı kadar moda olan spor kıyafetler oldukça popülerlik kazandı! Moda dünyasına hızlı giriş yapan yoga pantolonları, sokak modasında ve hatta iş dünyasında bile rahatlıkla giyilebilecek pantolonlar arasına girdi. Sokaklarda görülen şık spor kısa üst ve yazlık elbise modellerinin altına giyilen spor ayakkabılar oldukça revaçta!

Sokak modasının stil ikonları sık sık spor tarzı giyimler sergilemeleri, alışa geldiğimiz rahat yada rahatsız kıyafetlerin ve daha birçok moda akımı olan trendlerin de sonunu getirdi! Bu alışkanlıkların ilk başında ise rahat pantolonlar geliyor. Ünlü moda tasarımcıları Marc Jacobs Louis Vuitton için tasarladığı ve Kate Moss Topshop için tasarladığı pijama tarzındaki pantolon modelleri, ünlü markaların koleksiyonlarında yer aldı. Koleksiyonda görebileceğiniz gibi, yüksek bel ve bol kesimli geniş paçalara sahip palazzo pantolonlar alışa geldiğimiz giyim parçalarında büyük değişikliklere neden olacak gibi görünüyor.

Skinny-jeanler-1

Genelleme olarak dünya üzerinde yapılan bir araştırma sonucunda jean parçaların satışlarında oldukça ciddi düşüşler görülmüş. Denim tutkusundan hiç vazgeçmeyecek olan Kanada bile bu satışlardan oldukça etkilenmiş durumda. Neden böyle oldu diye sorarsanız, bunun sebebi artık insanlar daha şık ve rahat kıyafetleri tercih etmesine bağlayabiliriz. Yumuşak kumaşlar, şık ve rahat elbiseler ve loose pantolonlar sert kumaşlara sahip kot pantolonların yerini geçmiştir. Yıllar boyunca kadınlar dar skinny jeans‘lar içine sıkıştıkları için oldukça şık ve rahat yeni trendlerin peşini bırakmıyorlar.

Skinny-jeanler-2

Moda yapısına göre skinny jean tutkusu bitmek üzere. Rahatlığı ile öne çıkan boyfriend jean ve anne jean pantolonlar, skinny jean’lerin yerini alacak gibi duruyor. Şu sıralar sokak modasında rüzgarlar estiren boyfriend jeanler, yüksek belli bol anne jean pantolonlarla birlikte yeni trendler içine girdi.

Skinny-jeanler-3

Sokak stillerinde şık ve rahat kotların öne çıktığı kadar tulum, salopet elbise gibi olan denim on demin trendi oldukça güncel parçalar haline geldi. Yeni sezonda sokak modasında oldukça sık sık karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Skinny-jeanler-4

Şık ve rahat kot pantolonunuzun üzerine giyebileceğiniz kot gömlek yada demin yeleklerle kombin yapmanız demin şort ve skinny jean’lerin tahtına oturacak gibi görünüyor. Ne kadar şık görünse bile, boyfriend ve anne jean pantolonların rahatlığını görünce skinny’lerden vazgeçmeniz mümkün olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu