Dekorasyon

Küçük evlere ‘dekorasyon’ fikirleri

Küçük evler için dekorasyon fikirleri

Eviniz çok mu küçük, bunu kendinize dert etmeyin küçük bir eviniz olsa bile, doğru mobilya yerleşimi ve seçimi bile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Size önereceğimiz küçük ev dekorasyon fikirleri ile çok kullanışlı bir eve sahip olmanız mümkün.

Küçük evler için dekorasyon fikirleri ile minimal tasarım, soft renk tonları ve ışık oyunları gibi küçük ama etkili bir dekorasyon stili ile ev dekorasyonu yapabilir ve evinizi daha büyük gösterebilirsiniz.

Artık günümüzdeki yeni yapılardaki evlerin maliyetleri oldukça yüksek olmasından dolayı birçok kişi daha küçük evleri tercih etmek zorunda kalıyor. Dolayısı ile küçük evlerde ihtiyaçları karşılayabilmek açısından oldukça pratik ev dekorasyonları ve ev mobilyaları kullanmalıyız. Küçük evlerde, özellikle de mobilya tasarımları öyle bir şekilde ayarlamalısınız ki hem şık görünsün hem de çok kullanışlı olsun.

küçük ev dekorasyonları 1

Günümüz yapılan konutlarda 1+1 evlerin olması yani bir oda, bir salon evler daha fazla tercih edilebiliyor. Bu tarz evlerde mutfak ve oturma odaları birleştirilerek, daha geniş bir alan elde etmeniz mümkün. Bu tarz küçük evlerde mobilya tercih ederken daha açık renklere sahip mobilyaları seçmeniz oldukça doğru bir karar olacaktır.

küçük ev dekorasyonları 2

Küçük evinizdeki odaları ya da koridorları birbirinden ayırırken duvarlar yerine mobilya veya paravanlar kullanabilirsiniz. Aşağıdaki görsel örneğinde gördüğünüz gibi koridor bölümünü kanepeyle bölerek evinizde daha geniş bir alan elde edebilirsiniz.

küçük ev dekorasyonları 3

Mobilya ve televizyon gibi ev eşyalarınızı mümkün olduğunca duvar kısmına kaldırmanız sizin açınızdan doğru olacaktır. Örnek vermek gerekirse, duvar kısmına monte ettiğiniz dresuar alanınızı daraltmadan daha geniş bir yer kazanmanıza yarayacaktır.

küçük ev dekorasyonları 4

Küçük evinizde beyaz ve doğal renk tonlarını tercih etmelisiniz. Evinizin açık mutfaklarında beyaz ve ahşap renk tonları eve ferah bir görüntü kazandırabilir. Mutfak modelleri ise kapakları camlı ya da açık raf olarak seçmeniz yine evinizi daha geniş görünmesini sağlar.

küçük ev dekorasyonları

Siz bu küçük ev dekorasyon fikirlerini uygulayarak evinizde daha geniş ortamlar yaratabilirsiniz. Bir diğer dekorasyon fikirleri hakkında görüşmek üzere.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu