Saç Renkleri

Kumral tenlilere yakışan saç renkleri

Kumral tene yakışan saç rengi, ve kumral bayanlarda güzel duran saç renkleri, saç modellerini kadınlive ekibi olarak yakın mercek altına aldık. Özellikle kumral tenliler ünlüler dünyasında sıkça karşımıza çıkmaya başladı. Beyaz ten ve hafif bronz ten karışımı bir renk olan kumral tenli bayanlar, makyaj ve saç renkleri konusunda çok şanslılar.

Bir çok kadının beğendiği kumral saç renklerini, kumral tenli bayanlar’da çok beğeniyor ve en çok tercih ettikleri saç renkleri arasında yerini alıyor. Yumuşak ve hafif yüz hatlarına sahip olmanızı sağlayan kumral saç renkleri ile güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Giydiğiniz kıyafetlere uyum sağlayan bu muhteşem saç rengi ile kumral tenli bayanlar her yerde istediği sonucu elde edebilir.

Kumral tenli bayanlar genellikle yüz ve vücut şekline göre her saç rengini kullanabilirler. Soğuk ve sıcak olarak bilinen iki ten rengi mevcuttur. Cildinizde altın ve sarı pigmentler barındıran bir cilt yapınız varsa. Sıcak tonunuz vardır. Sıcak bir tene sahip bayanlar için ve ayrıca buğday tenliyseniz size en uygun saç renklerini altın sarı tonları, altın kahverengi tonları, kestane, karamel renkleri ve tonları ve kızıl saç rengi isterseniz de açık bakır saç rengi tercih verilebilir.

Kumral bayanlar sarı saç renkleri kullanabildiği gibi koyu saç renklerini de rahatlıkla kullanabilirler. Ama çok koyu saç renkleri ve tonları olan siyah, mavi siyah gibi saç renklerini tercih etmemelisiniz. Sarı saç renkleri ve tonlarını tercih eden kumral tenli bayanlar için önerim bakımlı olmalarıdır. Çünkü soluk ve cansız bir ten olacağı için makyaj kullanmaları şart olacaktır. Eğer makyaj yapmayı sevmiyorsanız veya her zaman makyaj yapmam diyorsanız size tavsiyem kahverengi saç tonları, açık kumral ve kahverengi tabanı üzerine bal köpüğü saç renkleri tercih edebilirsiniz.

Kumral tenli saç renkleri

Buğday ten rengine sahip bayanlara tavsiye edebileceğim renkler ise ombre saç ve balyajlı kahve tonlarını tavsiye ediyorum. Ayrıca saç renkleri seçerken göz renklerine de çok dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatalım. Buğday tenli iseniz ve göz renginiz kahverengi ise saç renginiz balköpüğü saç rengi tonları olmalı. Bal rengi gözleriniz varsa saç uçlarınızda açık kumral ombre saç modelleri uygulayıp daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir ; Gri saç renkleri kimlere yakışır?

Galeriyi görüntüleyin…

Bir önceki yazımız olan Askılı yazlık uzun elbise modelleri hakkında sizlere detaylı bilgiler vermiştik. Bu yazımızı incelediniz mi?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu