Kurabiye TarifleriTariflerTatlı Tarifleri

Kuş Yuvası Kurabiye Tarifi Ve Püf Noktaları

Kuş Yuvası Kurabiye Tarifi Ve Püf Noktaları

Tüm okuyucularıma merhabalar, bugün sizler için yapımı hem kolay hemde pratik kurabiyelerden olan kuş yuvası kurabiye tarifini hazırladım. Son derece mükemmel kurabiye yapmak ister misiniz? O halde bu kurabiye tarifi tam size göre diyebilirim.

Evet, bugün sizler için hem görünümüyle hemde lezzetiyle tartışılmaz olan kuş yuvası kurabiye tarifini, ele aldım ve yine sizler için de anlatıma sunacağım. Kuş yuvası kurabiye, nasıl yapılır ve puf noktaları nelerdir? Bilmek istiyorsanız, “Kuş yuvası kurabiye tarifi ve püf noktaları” başlığı altında sizler için dizayn ettiğim bu anlatımı mı sonuna kadar takip edebilirsiniz. Şimdi dilerseniz kuş yuvası kurabiye tarifimizin anlatımına, malzemelerden başlamak isterim.

Kuş yuvası kurabiye tarifi

Kuş Yuvası Kurabiye Tarifi İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Kuş yuvası kurabiyesinin hamuru için gerekli malzemeleri;

  • 125 gram oda sıcaklığında tereyağı,
  • 1 adet yumurta,
  • Yarım su bardağı kadar nişasta,
  • 1 su bardağı kadar pudra şekeri,
  • 1 paket vanilya,
  • 2 yemek kaşığı kakao,
  • Aldığı kadar un, kuş yuvası kurabiyesinin hamuru için yeterli olacaktır.

Kuş yuvası kurabiyesinin üzeri için gerekli malzemeler;

  • Fındık,
  • Top çikolata tarzındaki şekerlemeler, kuş yuvası kurabiyesinin, üzeri için yeterli olacaktır.

Kuş Yuvası Kurabiye Tarifi

Evet, malzemelerimizden bahsettiğimize göre kuş yuvası kurabiye tarifimizin hamurunu, hazırlamaya başlayabiliriz. Öncelikle bir karıştırma kabı alarak içerisine; 125 gram oda sıcaklığındaki tere yağını, 1 adet yumurtayı, yarım su bardağı kadar nişastayı, 1 su bardağı kadar pudra şekerini, 1 paket vanilyayı ve son olarak da 2 yemek kaşığı kakao koyalım. Daha sonra tüm malzemeler birbirine karışıp, homojen bir hal alana kadar elimizle iyice yoğuralım.

Hamurumuzun harcını iyice yoğurduktan sonra kaşık kaşık aldığı kadar un ilave ederek, kuş yuvası kurabiyesinin hamurunu elde edelim. Ancak hacımıza un ilave ederken, bir yandan da hamurumuzun yoğurma işlemini, ihmal etmemeye özen gösterelim. Bu işlem, hamurunuzun kıvamı için son derece önemlidir.

Kuş yuvası kurabiyesinin hamuru kulak memesi kıvamını alana kadar, yoğurduktan sonra yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine, sarımsak ezici yardımıyla kuş yuvalarını yapabilirsiniz. Kurabiyelere kuş yuvası görünümünü verirken, sarımsak ezicinin içerisine hamurun’uzdan bir parça alarak, koyun ve yağlı kağıt serilmiş tepsinize aralıklarla sarımsak ezici ile ezin.

Kuş yuvası kurabiyenin yapımı

NOT: Her bir kurabiye için sarımsak eziciyi iki kere doldurmanız, kurabiyelerin boyutu için ideal olacaktır.

Kuş Yuvası Kurabiye

Kuş yuvası kurabiyeleri tepsiye sarımsak ezici yardımıyla, aralık kalacak şekilde dizdikten sonra küçük bir şişe kapağı yardımıyla, kurabiyelerin ortalarına daire şekli verelim. Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra daha önceden 180 derecede, altlı üstlü ısıtılmış fırında 12-15 dakika arasında pişirelim. Her fırın aynı süre zarfında pişirmeye bilir. Bu yüzdende bu süre zarfında kuş yuvası kurabiyelerini, arada bir kontrol etmekte fayda var.

Kuş yuvası

Kurabiyeler piştikten sonra içerisine damak tadınıza göre şekerlemeler koyarak, sunum yapabilirsiniz. Kuş yuvası kurabiye tarifimizi deneyecek olan herkese, şimdiden afiyet olsun. :-)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu