Kombinler

Tomboy Erkeksi (Maskülen) Giyim Tarzı

Erkeksi Maskülen Giyim Tarzı

Sonbahar kış moda trendleri, arasında olan ve bir kaç sezondur gündemden düşmek bilmeyen ‘Tomboy’ bir diğer değişle erkeksi giyim moda akımı olmaya devam ediyor. Kış modası olan bu maskulen ve feminen giyim tarzından hoşlanıyorsanız bu yeni sezonda oldukça şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Çünkü kış trendleri için erkeksi giyimde oldukça fazla malzemeler mevcut. Moda akımları, trendleri ve desenleri erkeksi giyimi oldukça fazla desteklediğini görmekteyiz. Durum böyle olunca erkeksi giyim için gereken tüm parçaları elde etmek oldukça kolay olacak…

tomboy erkeksi giyim trendi 1

Erkeksi giyim tarzına uymanın en çabasız ve risksiz yolu ise, sonbahar kış sezonunun trendlerinden olan takım elbiseler! Özellikle aynı renk tonları ve desenlere sahip takım elbiseler, maskulen bir hava yaratarak bu trendi sevenlerin öncelikli seçimleri arasında olacak. Sezon trendi takım elbiselere daha çok maskulen bir hava vermek için kravat veya papyon gibi erkeksi detaylar eklenerek moda akımı olan bu trendi daha çok baskın bir hale getirildiğini söylemek mümkün.

tomboy erkeksi giyim trendi 3

Erkeksi giyim tarzında, tuxedo ve blazer ceketlerin hatırı sayılır derecede önemli bir yeri olduğunu belirtelim. Yine bu yeni sezonda kruvaze ceket ve manto çeşitleri de erkeksi giyimin eğilimlerini yansıttığını söyleyebiliriz. Özellikle dış giyim parçalarının kaban ve mantolarda kadınların silüetlerini saklayabilecek kadar salaş ve bollaşması da sezonun önemli trendleri arasında olması ile dikkat çeken parçalar! Oversized mantolar, Tomboy erkeksi giyim şıklığının parçaları arasında önemli bir yer tutuyor.

tomboy erkeksi giyim trendi 6

Maskulen giyim tarzını destekleyen kumaşlar ve desenler bu sezon hint parçalardan. Özellikle ekose, kareli, tüvit, pinstripes, piyedepul gibi farklı ve etnik desenler erkeksi giyimi anımsatan ve bu trend eğilimi için oldukça önemli detayları sağlıyor. Erkeksi tarz‘da aksesuarların önemi ise, Tomboy şıklığına uyum gösterebilecek slipper, oxford, loafer ve mokasen gibi birçok ayakkabı modelleri ve bunların yanı sıra çantalarda ise evrak çantasını anımsatan clutch çantalar Tomboy şıklığına ekstra şıklık kattığını söyleyebiliriz.

tomboy erkeksi giyim trendi 9

Sizin için derlediğimiz sonbahar kış trendleri arasında olan Tomboy yani erkeksi giyim tarzı sokak kombinleri görsellerini derledik. Galeride inceleme fırsatı bulabileceğiniz bu erkeksi giyim stilleri size ilham kaynağı olacaktır.

Tomboy Erkeksi Maskülen Giyim Tarzı Kombinleri / GALERİ

Tomboy Erkeksi Giyim Trendi

Bir önceki konumuzda sizlere Lame Pileli Etekler başlıklı yazımızda pileli etek modelleri ve sokak kombinleri hakkında bilgiler vermiştik.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba, içeriği çok sevdim, görseller harika olmuş :)
    Dikkatimi çeken bir nokta var ki ben maskulen tarzı çok seven biriyim ve anlattığınız, görseller maskulen ile oldukça örtüşmekte, acaba tomboy tarz ile maskulen arasında bir fark mevcut mu yoksa ikiside aynı mı ? :)
    Maskulen tarz ile ilgili de sizinle şunu paylaşabilirim, bana çok ilham olmuştu;
    Sevgilerimle :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu