Diyet Listesi

Karın Yağlarını Eritme Yöntemleri

Karın Yağlarını Eritme Yöntemleri

Yanlış beslenme ya da doğum sonrası ortaya çıkan karın yağları nasıl erir ya da spor yapmadan göbek erimez mi gibi soruların cevabını arayan kadınlar birçok doğal reçete dener.

Bu reçetelerden en önemlisi de, düzenli egzersiz yaparak göbeği eritmektir. Egzersiz yapmadan göbekteki yağlardan kurtulmak mümkün değildir. Karın kası yapma egzersizleri sayesinde birçok kişi ideal kilosuna kavuşur.

Karın yağlarından kurtulurken birçok bitkisel çözüm de denenir. Bunlar doğal yağlardan oluşan karışımlardır ve göbek bölgesine uygulanırlar.

Karın Yağlarını Eritme Yöntemleri

Karındaki Yağları Eriten Karışım

Karın yağlarını eritirken yapacağınız egzersiz öncesi, çok özel bir yağ karışımını cildinize sürüp, streç filmle kaplamanız daha hızlı incelmenize yardımcı olacaktır.

Karın yağlarını eriten karışım:

  • Biberiye yağı,
  • Hindistan cevizi yağı,
  • Argan yağı,
  • Bebe yağı.

Bu 4 yağı karıştırarak göbeğinizden topuklarınıza kadar sütün ve streç filmle sarın. En az 15 dakikalık egzersizinize başlayarak hareket edin ve göbeğinizi eritmeye başlayın.

Karın Kaslarını Çalıştırın

3 setten az olmamak şartıyla 10 adet mekik çekmeye başlayın. Doğum sonrası göbek, karın kası egzersizleri ile kolayca toparlanabilir.

Kasların çalıştırılması için gerekli olan tüm egzersizleri düzenli olarak yapmalısınız. Mekik çekmek, squat egzersizleri ve ip atlama size kısa sürede eski kilonuza dönme imkanı sağlayacaktır.

Karın sıkılaştırıcı egzersizler yaparak başarılı sonuçlar almanız için yağ sürerek sardığınız vücudunuz daha kısa sürede incelecek ve bu da sizi daha fazla motive edecektir.

Yağ Yakıcı İçecekler

Yağ yakıcı egzersizlerin etkisini arttırmak için yağ yakıcı bitki çayları tüketmeniz gerekmektedir. Günde iki üç bardak yeşil çay, mate çayı ya da biberiye çayı içebilirsiniz.

Ayrıca kefir, yoğurt ve günde bir bardak kahve de yağ yakımını hızlandıracaktır. İçecek ve yiyeceklerinizin karbonhidrat oranına bakarak karar vermeniz gerekecektir.

Karın Yağlarını Eritme

Dans Edin

Hareketli danslar yaparak da eğlenceli bir şekilde kilo verebilirsiniz. Mesela ısınma amacıyla başlayacağınız sporunuza zumba dansı ile ısınıp, sonra da karın kası egzersizleri ile devam edebilirsiniz. Bu şekilde daha pratik bir şekilde kilo verebilirsiniz ve ideal kilonuza ulaşırken göbeğinizden de kurtulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu