SaçSaç Bakımı

Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma

Bugün sizlere bu anlatımımda, kadınların bunalıma girdiklerinde ilk akıllarına gelen saçlarından, bahsedeceğim. Saçlarınız, geç uzuyorsa veya saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız bu anlatımım, tam size göre diyebilirim. Çünkü bugünkü anlatımımın ana konusu, saç uzatma yöntemleri üzerine olacaktır. Her kesimin kolaylıkla evinde bulundurduğu ve oldukça da ucuz malzemelerden, yararlanarak saçlarınızı daha hızlı uzatabilirsiniz. Ben bugün bu malzemeleri nasıl kullanacağınızı, sizlere tüm detaylarıyla birlikte araştırmalarıma dayanak aktaracağım.

Saç uzatma

Hepimizin bildiği gibi saçımızı boyadığımız da o boyanın, istediğimiz tonda ve istediğimi parlaklıkta, durması için saçlarımızın bakımı ve kesim şekli, son derecede önemlidir. Bakımsız ve kısa saçlardan mı şikayetçisiniz? O halde saç uzatma yöntemleri adlı bu konumu, sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim.

Öncelikle saçlarınızın daha hızlı uzamasını istiyorsanız, nemlendirmen-iz gerekiyor. Kuru ve kırık saçlara mı sahipsiniz? O halde şunu bildirmeliyim ki sizin saçlarınızın, neme ihtiyacı var. Bu yüzden saçlarının daha hızlı uzamasını isteyenlere benim tavsiyem; her gün saçlarını taradıklarında, ılık suyla ıslatmaları olacaktır. Yanlış anlaşılmasın, yıkayın demiyorum. Sadece ılık suyla saçlarınızı, nemli bırakın. Unutmayın ki saçlar, bitkilere benzer ve ne kadar nemli kalırlarsa, işte o kadar uzanırlar. Ancak ılık suyla bakımsız ve kısa kalmış saçları nemlendirmek tek başına yeterli bir çözüm değil. İşte bu yüzden sizler için hızlı saç uzatma yöntemlerini araştırdım ve yine sizler için maddeler halinde dizayn ettim. Peki, o yöntemler nelerdir ve nasıl kullanılır?

Saç nasıl uzatılır

Saç Uzatma Yöntemleri

  • Hızlı uzayan, parlak ve bakımlı saçlara sahip olmak istiyorsanız eğer, lavanta yağı, biberiye yağı ve jojoba yağından üçer damla, sedir ağacı yağı ve kekik yağından da ikişer damla, dökerek kısık ateşte karıştırınız. Daha sonra oluşturduğunuz o karışımı, saç köklerinize nüfuz etmesi için saç derinize, masaj yaparak sürmeniz gerekiyor.
  • Normalden 10 kat, daha fazla güçlü ve daha hızlı uzayan saçlara sahip olmak istiyorsanız eğer, uygulamanız gereken bir diğer yöntemde, yumurta akıdır. Yumurta akını, öncelikle saçlarınızın her yerine nüfuz edebilecek, bir şekilde sürün. Bu işlemi tamamladıktan sonra streç yardımıyla saçlarınızı sarıp, bir buçuk saat bekledikten sonra farkı göreceksiniz.
  • İlk başta da söylediğim gibi saç yapısı, bitkilere benzer. Bu sebepten günlük en az 1-2 lt su, içmeniz gerekiyor. İçtiğiniz bu su, saçlarınızın nemlenmesini sağlayarak, kırılmasını önleyerek daha güçlü ve daha hızlı uzayan saçlara sahip olmanızı sağlar.
  • Saçlara masaj yapmak, saç derinizi ovmak ve saçlarınızı taramak kan akışınızı hızlandırarak saçlarınızın beslenmesine yardımcı olur. Bu konuda benim tavsiyem; saçlarınızı tararken geniş uçlu taraklar tercih etmeniz gerektiğidir. Çünkü geniş uçlu taraklar saçlarınızın kırılmasını bir nebzede olsa azaltacaktır.

Saç uzatmak

NOT: Verdiğim tarifleri, uygulamaya üşene bilirsiniz. Ancak bu bahsettiğim saç uzatma yöntemleri, her zaman işe yaramıştır ve bilimsel olarak da birçok uzmanımız tarafından açıklanmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu