Kişisel Bakım

Kırışıklıklar için maskeler

Kırışıklıklar için maskeler

Kadınların en önemli yerleri ciltleridir. Yüzlerinin kırışmaması için birçok kreme ihtiyaç duyarlar. Yüz ve göğüs kırışıkları yalnızca kremlerle değil, içtende kontrol edilebilirler.

Öncelikle size cildiniz için kullanabileceğiniz özel ve doğal bakım ürünlerinin maskesini sunacağım. Bunlarla cildinizin hem uzun yıllar kırışmamasını önlersiniz hem de nemliliğini korur ve bakım sağlarsınız.

Kırışıklıklar için maskeler

Elma maskesi

Elma meyve olarak önemli olduğu gibi kırışıklar ve yüz bakımı içinde önemlidir. Kullanımıda gayet kolaydır. İlk olarak elmayı rendeleyin ve kaymakla karıştırıp yüzünüze sürün. Uyguladıktan sonra 15 dk bekleyin. Ilık bir suyla yıkadıktan sonra yüzünüze nemlendirici sürün. Kaymak nemlenmesini sağlarken elma da yüzünüze tazelik verecektir.

Limon maskesi

Cildinizi limon suyu ve gliserin ile de çok rahat bir şekilde temizleyebilirsiniz. Her ikisinden de aynı miktar olacak şekilde karıştırın ve geceleri yatmadan önce uygulayın.

Kavun maskesi

Yüzünüzü bir bardak kavun suyu ve bir bardak kaynamış suyla yıkayın. Daha sonra biraz pamuğu süte batırıp yüzünüze uygulayın ve yüzünüzü kurulayın. Genelde bu işlemi gece yatmadan önce yapmalısınız.

Yumurta maskesi

Yumurtanın beyazını gliserinle karıştırıp yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ilk önce ılık ve daha sonra soğuk suyla yıkayın. Bir havlu yardımıyla da kurulayın. Haftada bir kez bu işlemi yapmalısınız.

Çilek maskesi

Çilek sayesinde cildinizi koruyabilirsiniz. Bir avuç çileği elinizle ezerek süzün. İçine gül suyu ekleyerek hem yüzünüze hem de boynunuza uygulayın. Bir saat yeterli olacaktır. Temizlemek için de soda kullanın.

Söylediğimiz bu maskeyi boynunuza da kullanabilirsiniz çünkü orası için de uygundur. Lakin şunu belirtmeliyim ki çilek herkese iyi gelmeye biliyor. Bazı insanların alerjisi oluyor. Yüzünüzde kızarıklık ve ya şişme gibi önemli belirtiler görürseniz maskeyi kullanmayı bırakın ve ciddi gözüküyor ise hastaneye gidin.

Süt maskesi

Yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırıp yüzünüze sürün. 15 dakika bekleyin. Sonra limon suyuyla temizleyin. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu