Cilt Bakımı

En İyi Cilt Bakım Ürünleri

En iyi cilt bakım ürünleri

Cildimiz zamanla dış etkenlere ve beslenme alışkanlıklarımıza bağlı olarak ciltte yıpranmalar, meydana gelmektedir. Üstelik birde düzenli bir şekilde cilt bakımı yapmıyorsak, bu tahribatlar daha ağır sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Dolayısı ile cildin yıpranması ve deforme olmasını engellemek için cilt bakım ürünleri kullanılması gerekmekte. Kadınlive cilt bakımı editörleri olarak mercek altına aldığımız 5 en iyi cilt bakım ürünlerini sizler için araştırdık.

Cilt bakımında kullanılması gereken bakım ürünleri arasında; “göz çevresi kremleri, maskeler, tonikler, nemlendiriciler ve cilt temizleme jeli” gibi 5 farklı cilt ürünlerini bir araya getirdik. Önermiş olduğumuz ürünler arasında cilt tipinize en uygun olanı seçerek kullanabilirsiniz.

Cilt bakım ürünleri tavsiyesine geçmeden önce küçük bir hatırlatma yapalım, cildin en büyük sorunları arasında susuzluk gelmektedir. Dolayısı ile cilde nemlendirici kremler ya da farklı bakım ürünleri bu sorunun tek başına üstesinden gelemeyeceği gibi cildimize destek için bol bol su tüketmenizde son derece fayda vardır. Sizlere önermiş olduğumuz bu ürünleri satın almadan önce cilt bakım ürünlerine karşı alerjiniz var mı?, yok mu? bunu bilmelisiniz. Bu uyarımızı da yaptıktan sonra sizin için derlemiş olduğumuz en iyi cilt bakım ürünleri hangileri bir göz atalım.

01. Kiehl’s Creamy Eye Treatment – Göz Çevresi Kremi

Kiehl's Creamy Eye Treatment Göz Çevresi Kremi

Bu bakım ürününün içerdiği avokado sayesinde göz altı kuruluğunu nemlendirerek gideriyor. Göz altları, kullandığımız kapatıcılar, pudralar ve yorgunluk gibi problemlerden dolayı hızlı bir şekilde kuruyabiliyor. Dolayısı ile zaman içerisinde kırışıklıklar meydana gelebilmekte, özellikle de 20 ve 30 yaşlarındaki kişilere tavsiye edilen bu krem oldukça yoğun bir nemlendirici özelliğine sahip olduğu için gözaltı kırışıklıklarının önlenmesinde kullanılıyor.

02. Clarins Doux Exfoilant – Gözenek Sıkıştırıcı Tonik

Clarins Doux Exfoilant Gözenek Sıkıştırıcı Tonik

Canlandırıcı özelliğe sahip olan ve içerdiği meyve asitleri sayesinde son derece esnek, parlak cilt kazanmanıza yardımcı olan bu tonik, cildinizdeki ölü derileri temizleyerek, cilt yüzeyini pürüzsüz bir hale getiriyor. Bu bakım ürününü kullandığınızda cildinizin doğal peeling işlevini destekler ve bu sayede de ışıltılı bir cilt sahibi olursunuz.

03. Clinique Superdefense SPF20 – Nemlendirici Krem

Clinique Superdefense SPF20 Nemlendirici Krem

Clinique, cildin nem ihtiyacını en iyi şekilde karşılayan kremler arasındadır. Cildin nemli tutarak, güçlendirmesini sağlayan bu krem aynı zamanda dış etkenlere karşı etkili bir koruma sağlayarak gün boyu cildi nemli tutar. İçeriğinde bulunan antioksidan kokteyl ve güneşin zararlı ışınlarına karşı, ciltte çizgiler ve kırışıklık oluşmasına karşıda etkilidir. Bu nemlendirici kremin hafif yapısından dolayı cilde uygulandığında cilt hızlı bir şekilde emerek rahatlık hissi verir.

04. Yves Rocher Cure Solutions – Cilt Maske

Yves Rocher Cure Solutions Cilt Maske

Cilt maskesinin içerdiği aloe vera ve moringa peptitleri, cilt gözeneklerini çevresel kirlilikten, tozlardan derinlemesine bir temizlik yapar. Donuk cildin ışıl ışıl parlaması ve hafif kırışıklıkları önlenmesinde oldukça etki sağlıyor.

05. Priori Gentle Facial Cleanser – Yüz Temizleme Jeli

Priori Gentle Facial Cleanser Yüz Temizleme Jeli

Yüz temizleme jeli olan bu ürün, hafif şekilde köpürerek cildi derinlemesine temizler. İçeriğinde hiç bir zararlı madde bulunmayan, yüz temizleme jelini günlük temizleyici olarak kullanabilirsiniz. Bu jel cildinizi soyarak pürüzsüz ve ışıl ışıl bir görüntü kazandırıyor. Kullandığınız makyajları ve günlük yüz temizliği için ideal bir çözüm sunan yüz jeli hassas ciltler dahil her cilt tipine uygundur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu