Şifalı Bitkiler

Acı ‘Çehre Otu’ ile Zayıflama ve Yan Etkileri Nelerdir?

Acı Çehre Otu ile zayıflama, Acı Çehre Otunun Etkileri Nelerdir, Çehre Otu Nasıl Kullanılır? yaz aylarının gelmesi ile birlikte kilolarından kurtulmak isteyen ve sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyen kişilerin imdadına Acı Çehre Otu yetişiyor.

Spor yaparak kilolarından kurtulamayan bir çok insan alternatif tıp dünyasından faydalanmak istiyor. Diyet yapmaktan düzenli spora, farklı ve çeşitli ilaçlar kullanmaktan farklı yöntemler uygulamaya kadar bir çok tarzda zayıflama ve kilo vermek için bir çok yol denedik. Günümüzde bilinen sağlıklı kilo verme yöntemleri, düzenli beslenme ve spor yapmak olsa da, daha hızlı ve kesin çözüme ulaşabilmek için, ‘acı çehre otu’ içmek de yeni öne çıkan bir yöntem olarak kendini gösterdi.

Acı çehre otunun tohumunda şifa dolu bir bitkidir. 1 aylık gibi kısa sürede içerisinde ortalama 10 kilo verdirebilen acı çehre otu kısa sürede zayıflamak isteyenlerin ilgisini çekmiştir. Acı çehre otu sindirim sistemini aktif ettiği için bu otu kullanan kişiler sıklıkla büyük abdestlerini yapmaya başlıyorlar. Acı çehre otunun Bu özelliğini dikkate alınılacak olursa eğer kabız olan kişiler de bu bitki sayesinde problemlerini çare bulabilirler. Çay demler gibi demlenerek tüketilen bu bitkinin çok sayıda farklı tüketim yolu bulunmaktadır. Kendinize uygun olan metodu seçerek bu ürünü tüketebilirsiniz.

Acı çehre otunu, ılık bir suyun içine sallama çay yöntemi ile bırakılmak suretiyle, ya da farklı yöntemlerle, daha çok bir içecek haline getirilerek tüketilmektedir. Peki, nedir bu acı çehre otu? Sağlıklımıdır? Gerçekten kilo vermeyi hızlandırıyor mu?

Kısa bir şekilde anlatırsak, hızlı kilo vermeyi sağlayan bir bitki tohumu karışımıdır. Bazı bilgilere göre, düzenli kullanımın ardından, 1 ayda 8-10 kilo gram zayıflattığı söylenmektedir. Alternatif tıp alanında tavsiye edilen bu karışım, sadece kilo vermek için değil, aynı zamanda kabızlığa da çok faydalıdır. İçinde 75 farklı bitki tohumu vardır.

Sindirim sistemini harekete geçirdiğinden dolayı bağırsaklar aktif bir şekilde çalışmaya başlıyor. İdrar sökücü özelliği de bulunan bu bitki tüm bu etkilerinden dolayı kullanıldığı zaman vücudun ciddi anlamda sıvı kaybetmesine neden olabilir. Aşırı sıvı kaybı da acı çehre otunu kullanan kişinin zayıflamasını sağlıyor. Aşırı kullanımı vücudun susuz kalmasına neden olacağı için iç organların tahrip olmasınaneden olabilir. Bu yüzden zayıflamak adına dahi kullanılsa bile bu ürünün çok kullanılması zararlıdır ve kesinlikle doktor gözetiminde kullanılması gerekir.

Acı çehre otu zayıflatır mı?

Acı çehre otunu almaya başladığınız andan itibaren etkilerini hissetmeye başlarsınız. 1 saat içerisinde bağırsaklarınızda gelmeye başlayacak olan seslerin temel nedeni almış olduğunuz bu acı çehre otudur.Sıvı kaybı nedeniyle kilo vermeyi sağladığı için verdiğiniz kilolar kalıcı olmayacaktır.

Acı çehre otu sayesinde kilo verdikten sonra yediklerinize ve içtiklerinizi dikkat etmeyecek olursanız, eski kilolarınızı tekrardan fazlasıyla alacağınızı bilmenizde fayda var. Bu yüzden ilgili ürünü zayıflamak için yardımcı bir kaynak olarak düşünün. Kesinlikle kalıcı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olmayacaktır ve metabolizmanızın ciddi anlamda yorulmasına neden olacaktır. Modern yöntemler ile kilo verememeniz durumunda başvuracağınız bir ürün olduğunu asla aklınızdan çıkartmayın.

Acı çehre otu şeker hastalarının ve karaciğer problemi olan kişilerin kesinlikle acı çehre otunu kullanması önerilmemektedir. Bu hastalıkları taşıyıp taşımadığınızı bilmiyorsanız acı çehre otunu kullanmaya başlamadan önce kan testi yaptırın. Her ihtimale karşı bu otu kullanmaya başlamadan önce doktorunuzadanışın ve metabolizmanız açısından ne tür zararlarının olduğunu öğrenin. Acı çehre otunu kullanmaya başladığınızda su kaybının vereceği zararların önüne geçmek adına bol miktarda su tüketilmelidir.

Düzenli kullanım, ve düzenli beslenme, spor faaliyetleri ile birlikte, acı çehrenin etkisi gözle görülür şekilde takip edilir. Haftalık kilo ölçümleri ile vücuttaki değişim izlenebilir. İnsan üzerindeki etkileri, bilimsel anlamda geniş çaplı araştırılmadığı için, kimi uzmanlarca tavsiye edilen, kimilerince sakıncalı bulunan bu karışım kullanılmadan önce, bir uzmana danışılması tavsiye edilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu