Anne & Çocuk

Bebeğin Burcu

Bebeğin burcu

Bebeğinizin sahip olduğu burç, onun karakterine yansır mı? Burçlar, bebeğinizi daha yakından tanımanız ve onunla iletişim kurabilmeniz açısından oldukça etkili bir yöntem. Evli bir çiftin hayatına yeni bir nefesin katılması, onların büyük bir değişim yaşayacağının göstergesi.

Uykusuz kalınan geceler, beraber daha az vakit geçirme, alışkanlık değişimi gibi durumlar yaşayabilirsiniz. Bu da bebeğinizle ortak bir hayat yaşayacağınız ve bu ortama uyum sağlamanız gerektiği anlamına gelir. Artık sadece evli bir çift değil, çekirdek bir ailesiniz. Bu nedenle birbirinizle kuracağınız ilişki sevgi, beklenti ve mutluluk üzerine kurulacaktır. Bu ilişkilerin sağlam olmasını istiyorsanız, birbirinizi daha iyi tanımalı ve anlamalısınız. Bu konuda hazırlamış olduğu “Bebek Astrolojisi” ile dikkatleri üzerine çeken Astrolog Ümran Ensari, bebeğinizle kuracağınız ilişkilerin sağlam ve güzel olması için pek çok yöntem sunuyor.

Bebeğinizin hangi elementin burcuna mensup olduğu önemli! Ateş Grubu Burçlarından olan Koç, Aslan ve Yay özellikleri;

İnatçı, bildiğinden bir adım ileri gitmeyen, insanlarla iletişim kurmaktan hoşlanmayan, son derece sabırsız, söz dinlemeyen, asi ruhlu ve kavga etmeyi seven kişilerdir.

Karakter Özellikleri;

Ateş grubunda doğan bir çocuğa öğretilmesi gereken en temel unsur sabırdır. Bu unsurun küçük yaşlardan itibaren öğretilmesi gerekir. Bunun dışında öğrenmesi gereken diğer konular ise, başka insanlara saygı duyma, onların haklarını ve özgürlüklerini engellememe ve hislerine değer verme gibi davranışlar olmalıdır. Bu guruptaki bir çocuğun içindeki enerji yüksektir. Bu nedenle onu spor, dans, çeşitli oyunlar gibi etkinliklere yönlendirerek, içindeki enerjiyi atmasına izin vermeniz gerekir. Bu gurupla anlaşabilmenin yolu ise ceza vermek değil konuşmaktır.

Toprak Grubu Burçlarından olan Boğa, Başak ve Oğlak Özellikleri;

Çalışkan, öğrenmeyi seven, başarılı, yaptığı işin ciddiyetinde olan, güvenilir, dürüst ve eleştirici yapıda olan kişilerdir.

Karakter Özellikleri;

Toprak grubunda olan çocukların ilerleyen yaşlardaki kronik sorunu, her şeyi ciddiye almak olacaktır. Bu nedenle onlara her şeyi ciddiye almadan bazı şeylere gülüp geçilmesi gerektiğini öğretmek, öncelik kazanmalıdır. Sonraki adım ise arkadaş iletişimini ve sosyal çevrenin nasıl edinileceğini öğretmek olmalıdır. Çünkü bu gruplar yalnız olmayı çok severler. Bu da onların arkadaşsız kalmasına neden olabilir. Bu gurupta olan kişiler çok ileri görüşlüdür ve kariyerini planlayabilir. Planladıklarını gerçekleştirme konusunda da oldukça yeteneklidir.

Hava Grubu Burçlarından İkizler, Terazi ve Kova Özellikleri;

Fikirlerini net ifade edebilen, sanatçı ruhlu, duygusal, soğuk davranabilen, meraklı, karasız ve çekici görünmeyi bilen kişilerdir.

Karakter Özellikleri;

Bu gruptaki çocuklar, karşısındakini anlamak istemezler ya da anlayamazlar. Bunun önüne geçebilmek için ise küçük yaşlarda, kendi yaşıtında olan kişilerle nasıl geçinmesi gerektiğini öğretmeniz gerekir. Kararsız olmaları ise bir başka olumsuzluktur. Bu nedenle yine erken yaşta kara verebilmeyi ve verdiği kararlara sadık kalabilmeyi öğrenmesi gerekir. Çekici olmalarını ise başkalarının üzülmesine aldırmadan kullanabilirler. Bu nedenle çekiciliğin kullanılmaması gerektiğini de öğrenmeleri gerekir.

Su Grubu Burçlarından Yengeç, Akrep ve Balık Özellikleri;

Aşırı derecede duygusal, içine kapanık, son derece fedakar, altıncı hisleri güçlü, hassas ve şefkatli kişilerdir.

Kişisel Özellikleri;

Bu grupta bulunan çocuklar genel olarak sizin yapacağınız hareketleri hissederler. Bu nedenle onlara öğretilmesi gereken ilk şey, kendilerine güvenmeleri gerektiğidir. Bu sayede ayakları üzerinde durabilmeyi de öğrenecektir. Onları kandırmak oldukça kolaydır. Diğer insanların hislerine önem vermezler ve onları aşırı ilgi göstererek kaçırabilirler. Su grubu çocuklarına çalışma disiplini de aşılamak gerekir. İlişkilerini en üst seviyede yaşayıp çabuk tüketmeleri nedeniyle oluşacak sorunları önlemek için bu duruma küçük yaşlarda müdahale etmek gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu