Diyet Listesi

Zayıflatan ve sıkılaştıran 7 egzersiz

Zayıflatan ve sıkılaştıran 7 egzersiz

Vücudunuzun çarpmasından şikayetçiyseniz vücudunu sıkı bir görünüme sahip olmak istiyorsanız birkaç egzersizle bu problemlerden kurtulup kalorilerinize veda edip yaza sıkı bir şekilde girebilirsiniz. Egzersizin yanında sağlıklı beslenerek düzenli uykuyla ideal kilonuza da ulaşabilirsiniz.

Zayıflamanın ve vücudumuzu sıkılaştırmanın yollarından sizlere bahsediyoruz. Şimdi 7 farklı egzersiz önerilerine hep birlikte bir göz atalım.

İp atlama

Çocukluğunuzda atladığınız ip sizlerin kurtarıcısı olabilir spor salonlarında aramanızı gerektirmeyen ucuz ve kolay egzersizin yolu olan bir dakikada gibi kısa bir sürede diğer egzersiz yöntemlerine göre daha çok fazla kalori yakmanızı sağlayan ip atlama eğlenceli bir vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

ip atlama 1

Çömelme

Squat tüm vücudunuzu harekete geçirerek bütün kaslarınızın çalışmasına yardımcı olacaktır. Kalçalarınızı eriterek vücudunuzu sıkılaştırabilir ve kalori yakmanızı da hızlandıracaktır. Kalori yakımınızı artırmak kalp ritminizi hızlandırmak istiyorsanız zıplayarak çömelme hareketi de yapabilirsiniz. Çömelme hareketi ne kalkıp eğilirken ellerinize ağırlık alarak da direncinizi artırabilir ve de kilo verme imkanına sahip olabilirsiniz. Düzenli olarak squat hareketi yapmak vücudunuzun şeklini değiştirerek fiziksel sağlığınızın da düzelmesine sebep olacaktır. Evde bütün zamanınızı oturarak geçiyor yürüyorsanız hastalık riskinizi artırıyorsunuz demektir. Tüm boş vakitlerinizi de bu hareketleri yaparak sizlerde sağlıklı bir yaşama kavuşabilirsiniz.

squat

Şınav

Birçok insanın bu egzersizi yapmayı tercih etmediğini biliyoruz. Omuzları kollarınızı kaslarınızı çalıştırarak zor olan şınav hareketleri deneyebilir. Üst gövdenizi değil bütün bedeninizi çalıştırır birkaç gün şınav çekerek vücudunuzun sıkılaşmasına yardımcı olabilirsiniz. Kalp ve kardiyovasküler hastalığı için de iyi bir yardımcı olacaktır.

sinav

Öne sıçrama

Egzersizi ile bacak kaslarınızı çalıştırarak düzenli yapıldığında inanılmaz sonuçlar alabilirsiniz. Bu yaptığınız egzersize kardiyo hareketi de ekleyerek yoğunlaştırır sana dün de 3 set yaparsanız ciddi derecede iyi sonuçlar alabilirsiniz.

6-13_lunges

Yüzme

Vücudu sıkılaştırma yarayan en önemli sporlardan bir tanesi olan yüzme son derece etkilidir. Kasları çalıştırmaya yardımcı tansiyonu düşürme kalbi güçlendirmek için de son derece etkili bir yöntemdir.

yuzme

Koşu

Koşmak birçok konuda yararlı bir spor tarzıdır. Stresi azaltmada kaç sağlığını korumada depresyon riskini düşürmede kalori yakmada beden sağlığını desteklemede etkili olan koşma sıkılaşmış ve ince görünen bacaklara sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

kosu

Bisiklete binme

Bacak kaslarını çalıştırmanın en önemli yollarından bir tanesi olan bisiklet bacak kol sırt kaslarını güçlendirmenin yanı sıra kalbinizi de destekleyerek kilo vermenize yardımcı olur siz nerede olursanız olun bu farklı sporlardan deneyerek vücut sağlığınıza kavuşabilir şekilli bir bedene de sahip olabilirsiniz.

bisiklet

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu