Aşk & İlişkiler

Mutlu Uzun Süreli Bir İlişki için 7 İpucu

Hayatınızda sağlam mutlu bir ilişkinin temellerini atmak istiyorsanız bunun için birçok fedakârlık yapıp karşılıklı saygı göstermeniz gerekmektedir. Konuşma sırasında gözlerine bakıp onunla beraberken başka şeyler ile ilgilenmemeniz ona değer verdiğinizi gösterir.

Mutlu bir ilişki için önemli 7 öneri

01. İletişim kurduğunuz erkeğin gözlerinin içine bakarsanız böylece birbirinize karşı daha samimi ve dürüst bir sohbet gerçekleştirirsiniz. Kişinin bakışları bazı şeyleri ifade eder. Mesela; sol üst taraf dalmışsa hatırına bir şeyler getirmeye çalışıyordur, gözleri sağ alt köşedeyse geçmişi düşünüyor demektir. Sizinle konuştuğu sırada sizden gözlerini kaçırıyor veya gözlerini açarak konuşuyorsa yalan söylediğine işarettir. Eğer gözleri sürekli etraftaysa bu sizin konuşmalarınızdan sıkılmış ve sizi dinlemiyor anlamını taşımaktadır.

02. Karşınızda ki kişi size bir şey soruyorsa hemen cevap verin ve sizde ona bir şeyler sorun. Eğer sorduğunuz soruya düşünmeden cevap veriyorsa doğruyu söylüyor demektir. Fakat sorduğu sorunuz karşısında düşünüyorsa sizden sakladığı bir şeyler olabilir. Bu yönelttiğiniz soruya göre farklılık gösterebilir. Bu konuda önemli olan cevap verme esnasında gözlerinize direkt olarak bakması ve verdiği cevaptan tereddüt etmemesidir.

03. Hoşlanmış olduğunuz kişi ile beraberken farklı şeylerle ve insanlarla ilgilenmemeye çalışın. Onunla beraberken ona ilgi göstermeyip başka şeylerle ilgilenirseniz ondan hoşlanmadığınızı düşünebilir. Bu durum sizin için de geçerlidir. Kalabalık bir ortama girdiğinizde göstermiş olduğu tavırlar size karşı olan hislerinin göstergesidir.

04. Her zaman ilk aramayı ve mesaj atmayı karşı taraftan beklemeyin. Oda sizin gibi kendini öne çıkartmak istemiyor olabilir. Bu konuda ortayı bulmanız gerekecektir. Bunu sürekli hale getirmeyin. Bazen siz de arayıp mesaj atın.

05. Dışarıda bir şeyler yapmayı teklif ederek sinemaya, cafe’ye ya da yemeğe davet edin. Hesabı nazik bir tavırla beraber ödemeyi teklif edin. Böylelikle size bir kat daha fazla saygı duyabilir.

06. İlk anlardan itibaren çok fazla samimi olmamaya dikkat edin. Beraberken çok rahat davranışlar sergilememeye ve argo kelimeler kullanmamaya çalışın. Aynı şekilde karşı tarafında yapmasına izin vermeyin. Böyle yaparak ilişkinizde sizi bekleyen heyecanlı durumlara da sıra gelecektir.

07. İlişkiye başlamadan önce gerçekleşen konuşma süreci çok önemlidir. Başarılı bir ilişkinin temelleri bu dönemde atılmaya başlanır. Rahatsız olduğunuz ve ciddi konuları her zaman dile getirin. Bu durum sürekli şikâyet etme anlamını taşımasın. İlişkiniz başlar başlamaz bitmesin istiyorsanız gereksiz tartışmalara ve şikâyetlere mahal vermeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu