Kişisel Bakım

Kışın yumuşak dudaklar için maskeler

Dudaklarımız da cildimiz gibi hava şartlarında en çok etkilenen bölgelerden biridir. Soğuk havada kuruyarak çatlaklar, yarıklar, çizgiler oluşur. Bu görünüm olarak bizi rahatsız eder ve dudaklarımız doğallığını kaybeder. Ağrısız ve rahat gülebilmek için yanımızda daima nemlendirici gezdirmeniz gerekir.

Unutulmaması gereken bir gerçek var ki, dudaklarınızı sürekli nemli tutmak için dilinizle ıslatırsanız istediğinizin aksine daha çok kurur. Nemlendiriciler de dudaklarınıza aynı etkiyi gösterebiliyor. Dolayısıyla en etkili yöntem doğal yollarla dudaklarınızı korumaktır. Sizler için Kadınlive Kadın Ekibi olarak birkaç doğal maskeler sunuyoruz.

dudak-maskesi

1- Greyfurt maskesi

Evde elde edeceğimiz 5-6 damla greyfurt suyunun içerisine bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı toz şeker ilave ediyoruz. Bu maskeyi iyice karıştırdıktan sonra elimizle dudaklarımıza peeling yaparak yediriyoruz. Yarım saat sonra dudaklarınızı temizleyebilirsiniz.

greyfut-dudak-maskesi

2- Domates maskesi

Domatesi ezerek bir çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı yoğurtla karıştırın. Bu karışımı dudaklarımıza çekip 15 dakika bekliyoruz, sonra ılık su ile yıkıyoruz.

domates-dudak-maskesi

3- Salatalık maskesi

Salatalığı da domates gibi ezdikten sonra yoğurt ve balla karıştırıp ve dudaklarımıza çekiyoruz. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkıyoruz.

salatalık-dudak-maskesi

4- Yumurta maskesi

1 adet yumurta sarısına 5 gr yulaf ekleyerek karıştırın ve dudaklarınıza sürün. 15 dakika sonra ılık su ile yıkayın. Bu maske dudaklarınızı ölü derilerden ve çatlaklardan kurtulma için iyi olacaktır.

yumurta-dudak-maskesi

Bu maskeler dudaklarınızı nemli kalmasını ve çatlaklar, kırışıklıklar da koruyacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu