Güzellik

Organik Gold Fue Uygulanırken Saçlar Kesilir Mi?

Organik Gold Fue Uygulanırken Saçlar Kesilir Mi?

Saç dökülmesi kadın ve erkek fark etmeksizin hiç kimsenin başına gelmesini istemediği ancak pek çoğumuz için de kaçınılmaz olan bir durumdur. Saçların korunabilmesinden çok dökülen yerlere yeni saçlar ekilmesi mantığı daha çok operasyonları beraberinde getirmektedir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi bilindiği üzere cerrahi bir yol ile izlenen işlemler bütünüdür. Bu işlemde neşter yardımıyla ense bölgesinden alınan şeritler halinde bulunan kafa derisindeki köklerin, saç olmayan bölgelere ekme işine saç ekimi denmektedir.

Saç Ekimi İşlemi Riskli MidirSaç Ekimi İşlemi Riskli Midir?

Bu işlemlerin tümü gerçekleştirilirken hem saç köklerinin çıkarılmasında hem de saç ekiminde bayağı kanlı süreçler olmaktadır. Ve yara riski yüksek olan bir saç ekimi yöntemi olmasıyla birlikte sağlık açısından da risk teşkil edebilmektedir.

FUE Yöntemi Nedir?

Tüm bu sancılı, zorlu ve kanlı süreçleri bir kenara atan oldukça etkili ve dâhiyane bir saç ekimi yöntemi geliştirilmiş ve böylelikle de organik goldfue uygulamasına ulaşılmıştır. Fue yöntemi tüm bilinen cerrahi işlemleri bir kenara atarak saç ekimi işlemini en basit hale indirgemeyi başarmıştır.

Fue yöntemi beraberinde daha düşük maliyetleri de getirmesi sebebiyle daha tercih edilir olmasını bu konuda da pekiştirmiştir.

FUE Yöntemi İle Günlük Yaşamınıza Devam Edin

Fue yönteminde kanamalar oldukça az ve hatta yok denecek seviyelerdedir. Fue yönteminde en önemli diğer bir seçenek ise uygulamanın yapıldığı kişi günlük yaşamına sorunsuz olarak kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Saç Ekimi NedirOrganik Gold Fue Yöntemi Nedir?

Kısaca Organik Gold FUE yöntemi hakkında sizlere bilgilendirme yapacak olursak; ilk aşamada bu yöntem hayata geçirilmeden önce saçın kalitesi kontrol edilir. Alınan örneklerin beraberinde hasarlı çıkan saç kökleri sayısı yüksek bulunur ise, bu durum karşısında bu yöntem uygulamaya geçirilir.

Organik Gold FUE Yönteminde Saç Kesimi Yapılır

Saç ekimi işlemlerinin gerçekleştirileceği kişinin saç köklerinin alınacağı bölgelerden 1 ya da 2 mm olacak şekilde saç kesimi gerçekleştirilir ve saçları kısaltılır.

Saç ekiminin gerçekleştirileceği bölgeyi doktorlar önceden işaretlemeler yaparak noktasal olarak tespit ederler.

Mikro motor denen bir araç yardımı ile saçların çıkış yönü olarak belirlenen bölgeden 1 mm çapında ve yaklaşık olarak 12 – 14 mm derinliklerinde silindirik şekillerde saç kökü ve yanında da biraz doku parçası alınarak çıkartılır.

Lokal Anestezi İle Organik Gold FUE Yöntemi

Lokal anestezi ile uygulamaya geçirilen organik goldfue saç ekimi yöntemi ile birlikte hasta günlük yaşamından kopmaz ve hayatını etkilemeyecek ölçülerde devamını sürdürür.

Hastadan alınan bu saç kökleri ekilecek olan bölgede açılan ve kafa derisinde bulunan aynı büyüklükteki boşluklara yerleştirilir. Bu yerleştirme esnasında oldukça dikkatli davranılmalıdır.

Organik Gold FUE yönteminin gerçekleştiği esnada dokuya göre daha dar ya da daha geniş bölgelere saç ekimi yapılırsa saçlar uyum sağlamaz ve dökülmeler başlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu