Kadın Sağlığı

Yaşlanmayı önleyen 5 süper yiyecek

Yaşlanmayı geciktiren yiyecekler

Birçok besin öğesi, antioksidanlar, vücutta kırışıklık meydana getiren kanser hücrelerinin gelişmesin önlemektedir. Hastalıkları en aza indirerek kendiniz genç hissedebilirsiniz.

İşte o süper yiyeceklerin listesi sizlerle…

Domates:

Likopen adındaki antioksidan, serbest radikaller ile mücadele eder. Domateste yüksek miktarda bulunur. Likopen, akciğer kanseri de dahil olmak üzere bazı kanser türlerinin de düşmanıdır. Tedavide yardımcıdır.

domates

Patlıcan:

Yaşlılık karşıtı olan bu sebze içerisindeki nasunin maddesi tedavi edicidir. Kan akımını keser ve kanserli hücrelerin yayılmasına engel olur. Serbest radikallerin sinir hücrelerine verdiği zarar ile Alzheimer’ın gelişimini de yavaşlatmaktadır.

patlican

Kırmızı biber:

%60’tan fazla C vitamini içeren bu sebze ise bağışıklık sisteminin düzenlenmesini sağlar. Böylelikle mikrop ve bakterilerin yayılımı önlenir. Amerika’daki yapılan araştırmalarda C vitaminini bol miktarda alan kişilerin kırışıklık sorunun az yaşadığı görülmektedir.

biber

Reyhan:

Bu bitkide antioksidan öjenol içerir. Bu bileşik de rahim ağzı kanser hücrelerinde antikanserojen aktiviteye yol açar. Hücreler daha sonra kendisini imha eder.

reyhan

Brüksel lahanası:

İnsan vücudundaki hücreler doğal tümör baskılayıcı genlerle donatılmıştır. Bu sebzede bulunan sülfür bileşikleri tümör gelişimine sebep olan enzimleri engeller ve genlere yardım eder.

bruksel

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu