Hayata dair

Kadınlar Bu Sorulara Cevap Bulamıyor!

Aziz erkekler, bir kadın sizi ne kadar yakından tanıdığını fikirleşse de, bazı sorular var ki, onlar kadınları tüm münasebet boyunu düşündürür. Bunu size ne kadar hissettirmemeye çalışsalar da, aslında kadınlar için siz oldukça gizemli varlıklarsınız. Şimdi kadınlar sizin hakkınızda ilgilendiren, cevabını bulmakta zorlandıkları sorulara bakalım.

Erkekler sevgili oldukları bayanlarda hangi özelliği arıyor?

Bu hepimiz tarafından bilinen bir gerçektir ki, kadınlar sevgi münasebeti yaşadıkları erkeklerde “er” karakteri aramaya çalışıyorlar. Hanımlar, haberiniz olsun: erkekler de bu konuda sizin gibi düşünüyor. Erkekler de sevgili oldukları kadınlarda kendilerine layık “eş” yönleri aramaya çalışıyorlar. Bu özellikler uymadığında ise onunla sadece vakit geçirmeye başlarlar.

Erkekler neden aldatır?

Kadınlar her zaman sevgililerinin onları aldattığı görüşü ile yaşıyorlar. İngiltere’de yapılan araştırmaya göre, erkeklerin % 70’i ihanet etmez. Onların % 13’ü ilişki hayatlarında değişiklik yapmak istedikleri için kendilerine başka kadın arıyor, % 17’si anlamsız sorunları gidermek için yeni sevgi arayışına çıkıyor. Bu incelemeden sonra erkeklerin ancak % 30 – unun ihanete meyilli olduğunu düşünürsek, “bütün erkekler hain” fikrinin ne kadar yanlış olduğunu görebiliriz.

Eski sevgili ile görüşme meselesine erkeklerin yaklaşımı

Kadınların nigaran kaldığı konulardan biri de eski sevgili ile görüşlerinin erkekler tarafından nasıl kabul edilmesidir. Hanımlar, bu konuda rahatsız olmanıza değer! Kişiler kendileri eski sevgili ile görüşlerine hak kazandırmaya çalışsalar da, kadınların eski sevgilileri ile görüşünü kesin kabul etmezler. Araştırmalara göre erkeklerin % 60’ı sevdikleri Hanım’ın eski sevgilisi ile görüşüne normal yanaşır. Bunu ise istenilen vaziyette sevgililerine inanmaları ile koordinedir. Kalan % 40’ise sevgililerine ne kadar inansalar da, onların eski sevgilileri ile görüşmesini kabul edemiyorlar.

Doğum muayenesi sırasında erkekler ne düşünüyor?

Kadınların korktuğu konulardan biri de yanlış erkeğin çocuğunu dünyaya getirmektir. Çünkü kadınların göre, aile, çocuklar konusunda erkekler onlar kadar dikkatli değiller. Onların bu tür düşünmesi ise sebebi var. Uzmanların sözlerine göre, erkekler kadınlara kıyasla ilişki öncesi daha çok ilaç kabul ediyorlar. Bu ilaçlar ise esasen çocuk dünyaya gelmesini önlemek için kabul edilir.

Hesap ödeme konusunda erkekler neden bu kadar hassastır?

Kadınların çoğu erkeklerin hesap ödeme konusunu neden bu kadar ciddiye aldıklarını anlamıyorum. Araştırmalar gösteriyor ki, hanımlar ilişkinin öncesinde yemek zamanı hesabı erkek ödediği zaman kendilerini rahatsız hissederler. Hesabın en azından yarı yarıya ödenmesini istiyorlar. Tutum iradeleştikce ise onların bu rahatsızlığı ortadan çıkıyor. Aksine, bu zaman erkek hanımın hesap ödeme sorumluluğunu onunla bölüşmesini istiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu