Makyaj

Çalışan kadınlar nasıl makyaj yapmalı?

Çalışan kadınlar nasıl makyaj yapmalı?

Çalışan kadınlar devamlı müşteriler ile iletişim halinde olduğu için bakımlı görünmelidirler. Bunun için ilk dikkat edecek yerleri de gözleridir.

Özellikle çalışan bayanlar iş dünyasında bakımlı olmaya özen göstermelidirler. Fakat bazı zamanlarda kadınlar bakımlı olmaya dikkat etmeyip günlük hayatta ki kıyafetleri ve makyajları ile ön plana çıkmaktadırlar. Bazen de bunun tam tersi olarak özel gecelere uygun aşırı makyajlar kullanıyorlar. Bu gibi durumların önüne geçmek için iş hayatında kullanabileceğiniz makyaj örneklerine dair bilgiler sunacağız.

Çalışan kadınlar nasıl makyaj yapmalı?

Makyajın olmazsa olmazlarından biri tonal kremlerdir. Fondöten kullanımında ağır iş hayatınıza uyum sağlayacak ve sizi sıkmayacak hafif fondöten tabakası kullanmayı tercih etmelisiniz. Porselen makyaj veya kalıcı makyaj gibi alternatiflerden daima uzak durun. İş hayatınızda ağır bir makyaja yer verdiğinizde makyajınızın akabilir ve sonucunda kötü bir görüntüye neden olabilir. Bunun için ağır makyajları daha çok özel gün ve gecelerde tercih etmeniz en doğrusudur.

Dudak yapıları kalın kadınlar açık renk ruj kullanırlarsa bu onlar için daha iyi bir tercihtir. Aynı şekilde ince dudak yapısına sahip kadınlar biraz daha koyu renkleri tercih ederlerse iş hayatına çok iyi bir uyum gösterebilirler. Bu seçimden dolayı dudaklarınız hem ön plana çıkacak hem de güzel görünecektir. İş hayatında iletişim ve görünüm önemli bir yere sahip olduğu için gözler burada oldukça dikkat çekmektedir.

İş hayatınızda göz makyajınızı yaparken daha çok göz bebeklerinizi vurgulayacak şekilde yapmanız en iyisidir. Küçük gözlü kişiler göz çevrelerine makyaj yaparken koyu tonları kullanarak istediklerini elde edebilirler. Büyük gözlü kişiler ise makyaj yaparken daha çok açık tonları kullanarak gözlerinin yüzleri ile aynı orantıya sahip olmasını sağlayabilirler.

Pudra ve allık kullanımında ise abartıya kaçmayın. Çünkü iş hayatında renkli bir yüz ciddiyeti simgelemez. Vermiş olduğumuz tavsiyeleri dikkate alırsanız hem kendi tarzınızı yansıtabilir hem de başarılı bir iş hayatı geçirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu