Aşk & İlişkiler

Boşanmış Kişiye Söylenmemesi Gerekenler

Boşanmak zaten günümüzün en büyük dertlerinden biridir, boşanan çiftin çevresindekilere ise bu konuda hassas davranmak için çok büyük iş düşer. Çünkü o ayrılan kimseler için moral ve yüksek yaşam enerjisi çok önemlidir.

İşte, boşanmış birine söylenmemesi gerekenler

Üzgünüm;

Boşanmış bir birey bu sözü sizden duyduğu zaman, size yaşadığı iç burkan olaydan sonra hayata devam edebildiğine ve çok mutlu olduğuna inandırmaya çalışacaktır. Bu iş birey için acı verici ve ruhsal çöküntüye sebep verici cinstendir. Sonuç olarak çiftler zaten mutsuz oldukları ve boşanmadan sonra mutlu olmayı arzuladıkları için boşanırlar.

Ona ikinci bir şans veremez miydin?;

Olanlar olmuş ve bitenler bitmiştir artık, bu söz çok da anlam içermez. Hem çiftlerin birbirine ikinci şansı vermediğini kim nereden bilebilir? Hatta değil iki belki bin tane şans vermiş olabilirler çiftler birbirine.

Çocuklar ne olacak?;

Bu üzücü sorudan kaçabildiğiniz kadar kaçın. Çünkü zaten bu süreci en zora sokan etmenlerden biri çocuklardır. Hatta bilindiği gibi birçok çift mutsuz olmalarına rağmen çocukları için birlikteliklerine devam ediyorlar. Bakıldığında mutsuz ebeveynlerin bütün sorunları çocukları da etkiler. Beraberken sürekli kavga eden çiftler ayrılmış çiftlere göre daha az üzerler çocuklarını.

Sizi tekrar bir araya getirebilirim;

Bu soruya cevap olarak “Teşekkür ederim, ben mutluyum” cevabını alırsanız kendinizi çok şanslı görmelisiniz. Çünkü çoğunluk bu kadar kibar karşılamaz bu soruyu, siz de fark edersiniz ki bu iş her kişinin üstüne vazife değildir.

Başka birini bulman lazım;

Zaten çoğu kimse çivi çiviyi söker diye düşünerek yeni bir ilişki arayışına girer ve bu yeni ilişkinin bütün sıkıntıları silip süpürürmüş gibi… Aslında yeni boşanmış birinin belki de en son isteyeceği şey yeni bir sevgilidir, çünkü bu yeni sıkıntılı süreçlerin başlamasına sebep olabilir.

Evlilik zor iş;

Siz bunu söylerken karşınızdaki kişiye destek olmak için söylemiş olabilirsiniz belki ama bir süre sonra karşı taraf bunu ben bu işi beceremedim şeklinde yorumlayabilir.

Ahmet nasıl şimdi?;

Ayşe zaten bunu bilmek istemediği için boşandı!

Zaten onu hiç sevmemiştim;

Yeni boşanmış birine bunu söylediğinizde onu mutlu etmiş gibi görünebilirsiniz fakat gün gelir de çift birleşme kararı alırsa kaçacak delik aramanız gerekir.

Seni aldattığı için mi boşandınız?;

Eğer boşanma sebebi aldatmaysa bunu karşınızdakine hatırlatmak sizin sonunuzu pek hayır etmeyecektir.

Sen güzel bir kadınsın. Yeni birini hemen bulabilirsin;

Uzun bir evlilik sürecinden çıkan bir bayanın elbette ki kendine vakit ayırmaya ve kafa dinlemeye hakkı vardır, üzerine gidilmemelidir.

Yeni kız arkadaşı çok tatlı;

Hangi kadın başka bir kadın hakkında övgü dinlemekten hoşlanır ki? Hele de eski eşinin yeni sevgilisi hakkında ise?

Sana söyledim ama beni dinlemedin;

Hiç kimse bir başkasının çokbilmiş tavırlarından hoşlanmaz. Hele de söz konusu evlilikse ve mutlu ilerliyorsa dışarıdan birinin sözüyle bitmez. Bu yüzden böyle tavırlara hiç gerek yoktur.

Şimdi ne yapacaksın?;

Karşı tarafın da cevabını bilmediği bu soruyu yineleyerek ortalığı bulandırmaya hiç gerek yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu